Skuteczna pielęgnacja to prawidłowa pielęgnacja, optymalnie dobrana do rodzaju cery. Aby skóra była gładka, napięta i pełna blasku należy dostosować zarówno pielęgnację domową jak i zabiegi kosmetyczne do rodzaju skóry. Dzięki temu skóra otrzyma to czego najbardziej potrzebuje bez narażania jej na dodatkowe podrażnienie czy wysuszenie skóry. Jednak aby zadbać o optymalną pielęgnację niezbędne jest rozpoznanie swojego typu skóry. Jak rozpoznać typ cery? Jakie zabiegi dla danego typu cery są najskuteczniejsze?

Jak rozpoznać typ cery?

Każda skóra jest inna, ma na to wpływ genetyka, gospodarka hormonalna, czynniki zewnętrzne na jakie jest narażona oraz pielęgnacja. Wyróżniamy 4 podstawowe rodzaje cery: normalna, suchą, tłustą i mieszaną.

Jakie zabiegi kosmetyczne wybrać w zależności od typu skóry?

Skóra normalna – charakteryzuje się napiętą, gładką strukturą, bez niedoskonałości. Ten typ cery występuje tylko u dzieci, bardzo rzadko u osób dorosłych. Posiadaczom skóry normalnej zaleca się zabiegi podtrzymujące kondycję skóry np. kawitację, infuzję tlenową czy masaże twarzy.

Skóra sucha – charakteryzuje się cienką strukturą, matowością, szorstkością, suchymi, łuszczącymi się skórkami a niekiedy przebijającymi naczynkami. U osób posiadających ten rodzaj skóry szybciej widoczne są skutki procesu starzenia w postaci wiotkości skóry czy zmarszczek. Dla posiadaczy ceru suchej najskuteczniejsze będą zabiegi intensywnie nawilżające skórę, stymulujące skórę do przebudowy oraz spowalniają starzenie się skóry takie jak: mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, infuzja tlenowa, sonoforeza.

Skóra tłusta – charakteryzuje się błyszczeniem głównie w strefie T, rozszerzonymi gruczołami łojowymi, grubą strukturą, zmianami trądzikowymi i zaskórnikami. Posiadaczom skóry tłustej zaleca się zabiegi normalizujące, oczyszczające i wygładzające. Do najskuteczniejszych zaleca się; mikrodermabrazja korundowa, peeling kawitacyjny, infuzja tlenowa, peelingi na bazie kwasów.

Skóra mieszana – jest to połączenie skóry tłustej i suchej. Najczęściej występuję błyszczenie skóry w okolicy T a suchości na policzkach. W przypadku skóry mieszanej stosuje się zabiegi zabiegi normalizujące i złuszczające w strefie T, a nawilżające i odżywcze na bokach twarzy.

W związku z ciągłym narażeniem skóry na czynniki zewnętrzne, nieuniknionym procesem starzenia się, nieprawidłową pielęgnację czy zmianami hormonalnymi skóra może posiadać cechy wielu rodzajów cer oraz posiadać dodatkowe cechy takie jak wrażliwość, występowanie rozszerzonych naczyń krwionośnych, zmian trądzikowych czy oznak starzenia w postaci wiotkości skóry, zmarszczek i przebarwień.

Skonsultuj się z naszym specjalistą i wybierz dla siebie zabieg kosmetologiczny w RosaMed Clinic – Warszawa

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here