Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zlecenie firmie zewnętrznej obsługę naszych pracowników możemy zastanowić się w jakim zakresie powinna być wykonana ta usługa. Outsourcing kadrowo płacowy jest pojęciem bardzo szerokim. Zastanówmy się co powinniśmy oddać w ręce specjalistów, a co możemy zrobić sami?

Redukcja kosztów pracy pracownika działu kadr

Niewątpliwie redukcja kosztów dla firmy, jakim byłaby osoba w dziale kadr, to największa zaleta, jaką niesie za sobą outsourcing kadrowo płacowy. Jednak aby kontrolować również koszty zlecania tej obsługi możemy sami wybrać w jakim zakresie będzie ona wykonywana. Istnieje bowiem pewien obszar działań, którym musi zająć się kompleksowo firma, a jest również taki obszar, który możemy, ale nie musimy dodatkowo zlecić. Podstawą jest monitorowanie przebiegu zatrudnienia, czyli wszystkie sprawy związane z umowami naszych pracowników. I tutaj outsourcing kadrowo płacowy powinien całościowo zarządzać tym zagadnieniem. Sprawą np. dodatkową, jest rozliczanie czasu pracy naszych pracowników.

Zalety, jakie przynosi outsourcing kadrowo płacowy

Niewątpliwie największą zaletą jest oszczędzenie czasu, ale jest jeszcze jeden aspekt, który warto poruszyć. Żaden pracownik zatrudniony na stanowisku kadrowego nie będzie w stanie tak kompleksowo zajmować się naszymi zasobami ludzkimi, jak firma składająca się z kilku osób. Co dwie głowy do nie jedna. Dlatego outsourcing kadrowo płacowy to najlepsze rozwiązanie, jeżeli ten obszar w naszej firmie jest coraz bardziej skomplikowany. Najzwyczajniej w świecie jako właściciele firmy chcemy skoncentrować naszą uwagę na innych aspektach jej prowadzenia, a nie na banalnych sprawach kadrowych.

Kiedy powinniśmy się zdecydować na outsourcing kadrowo płacowy

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą kiedyś dojdziemy do momentu, w którym doba będzie dla nas za krótka. Będziemy chcieli zyskać nieco czasu na załatwienie innych spraw czy po prostu, aby móc spędzić miły czas z rodziną. W tym momencie outsourcing kadrowo płacowy to nieodzowny element układanki. Jest to nieuniknione i kiedyś i tak będziemy zmuszeni to zlecać, dlatego zainteresujmy się tym temat odpowiednio wcześniej, aby w idealnym momencie wdrożyć ten system do naszej firmy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here