Odpowiednie karmienie psa to wbrew pozorom nie jest najłatwiejsza czynność, bowiem wiele osób ma z tym problemy. Jest to jednak bardzo istotne, jeśli zależy nam na prawidłowym rozwoju zwierzęcia. Z czego powinna składać się karma, aby okazała się idealnym produktem dla psa? Jakie zalety ma zarówno karma sucha, jak i ta mokra? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Skład karmy dla psa – jaki powinien być, a czego unikać?

Wybierając karmę dla psa najważniejszy dla nas powinien być jej skład. Co prawda cena to także istotny czynnik, jednak warto wiedzieć, że tanie produkty są bardzo niskiej jakości. Posiadają wiele wypełniaczy, które co prawda są bardzo kaloryczne, jednak nie mają żadnych właściwości odżywczych. Dobra karma dla psa musi posiadać w składzie wysoką zawartość mięsa. Jak to wygląda w praktyce? Im wyżej jest ta pozycja w składzie, tym jest jej więcej. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest mięso świeże. Unikajmy popularnych mączek mięsnych, bowiem charakteryzują się gorzkim smakiem, w konsekwencji możemy zniechęcić psa do spożywania posiłku. Ważna jest również obecność olejów roślinnych czy też rybich. Niezbędnym składnikiem są także warzywa i owoce, które stanowią naturalne źródło witamin. Znaczenie mają również prebiotyki FOS i MOS, które służą do tego, aby zabezpieczyć przewód pokarmowy przed bakteriami. Wysokiej jakości karmy dla psa znaleźć można na stronie krakvet.pl. Należy pamiętać o tym, aby unikać wypełniaczy, takich jak chociażby zboża i soja. Odrzucajmy także produkty ze sztucznymi barwnikami i konserwantami, bowiem mogą okazać się przyczyną niestrawności u psów.

Karma sucha i mokra – zalety tych rozwiązań

Część osób zastanawia się, co jest lepszym rozwiązaniem- karma sucha czy mokra? Oba te gatunki znajdziemy na stronie krakvet.pl. Karma sucha jest wygodna w podawaniu, a także charakteryzuje się tym, że ma długi termin przydatności do spożycia. Jej przechowywanie nie jest problematyczne, a odmierzenie porcji nie sprawia najmniejszych problemów. Jest to ekonomiczne rozwiązaniem, bowiem pies może zjeść jej stosunkowo mało, aby się najeść. Dodatkowo ze względu na swoją twardość, karma sucha pomaga w dbaniu o zęby.

Karma mokra, którą znajdziemy na witrynie krakvet.pl, charakteryzuje się wysoką zawartością wody, co pozytywnie wpływa na układ trawienny i moczowy psa. Podawanie jej jest stosunkowo łatwe. Warto wspomnieć o dobrej konsystencji, która pozwala na spożywanie nawet w przypadku problemów z zębami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here