Każda z nas chce dobrze wyglądać, dlatego tak chętnie odwiedzamy salony kosmetyczne i zakłady fryzjerskie. Nasz wygląd jest najważniejszy, gdyż ludzie oceniają nas przez pryzmat tego jak wyglądamy. Należy jednak pamiętać o tym, że nadmierne farbowanie włosów może prowadzić do poważnych komplikacji.
Zadaniem naszych włosów jest ogrzewanie naszego ciała, a przede wszystkim głowy. Jednak w dzisiejszych czasach, nasza fryzura traktowana jest jako element ozdobny. Dlatego pojawia się coraz więcej wymyślnych specyfików, których zadaniem jest zmiana koloru włosa, bądź poprawa jego grubości. Jednak w wielu przypadkach takie zabiegi powodują to iż, mamy słabe włosy. Uszkodzony i przesuszony włos nie prezentuje się dobrze .Dlatego coraz więcej osób poddaje się zabiegom regeneracyjnym. Częste farbowanie, trwała czy prostowanie włosów sprawia, że nasze słabe włosy rozdwajają się i łamią. Nikt nie lubi, gdy jego fryzura nie prezentuje się dobrze.

Słabe włosy

Najbardziej szkodliwe dla włosów są zabiegi farbowania. Warto zwrócić uwagę na to, że zbyt częste farbowanie, może znacznie osłabić nie tylko cebulkę, ale i cały włos. Nie ma nic gorszego, jak odstające suche strąki, które w żaden sposób nie przypominają pięknej fryzury z opakowania po farbie.
Każdy z nas marzy o tym, by nasza fryzura prezentowała się pięknie i wzbudzała zachwyt wszystkich. Jednak musimy zdać sobie sprawę z tego, że nadmierna i zbyt częsta koloryzacja przyniesie nam dokładnie odwrotny efekt, czyli suche, brzydkie i słabe włosy. Dlatego nie poddawajmy się zabiegom koloryzacji zbyt często. Bardzo istotne jest również to, by każdy zabieg, bez względu na to czy jest to farbowanie, przedłużanie czy trwała, powinien on zostać wykonany tylko przez profesjonalistę. Nie płaczmy, że mamy brzydkie i słabe włosy, gdy sami farbujemy je, za pomocą tanich farb niewiadomego pochodzenia! Na rynku jest wiele sprawdzonych firm, i wiele zabiegów możemy wykonać w domu. Podobnie jest z koloryzacją. Jednak, gdy po raz pierwszy chcemy zmienić barwę swoich włosów, udajmy się do fryzjera, ale nie do pierwszego lepszego, który jest super tani, gdyż niekoniecznie może on być profesjonalny.

Jak bezpiecznie farbować włosy?

Farbowanie włosów to bardzo trudny zabieg, a na dodatek jest on dosyć obciążający dla włosa. Dlatego poddajmy się koloryzacji tylko u sprawdzonych i profesjonalnych fryzjerów, którzy korzystają z wypróbowanych środków koloryzujących. Każdy nieudany zabieg spowoduje to, że będziemy mieć zniszczone i słabe włosy, a regeneracja jest bardzo kosztowna. Na rynku jest wiele maseczek czy środków odżywczych dla włosów farbowanych, suchych i łamliwych, jednak czasem warto zapobiegać, a nie leczyć. Dlatego, gdy marzy nam się piękny i zdrowy kolor włosów, udajmy się do profesjonalnego fryzjera, który nie tylko wykona zabieg farbowania prawidłowo, ale przede wszystkim doradzi nam w jakim kolorze będziemy dobrze wyglądać, co jest modne i co jest zdrowe dla naszych włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here