Zabiegi laserowe są jednymi z częściej wykonywanych zabiegów w całej medycynie estetycznej. Właśnie dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie pozbyć się wszelkich tych mankamentów skórnych, które wiążą się m.in. z działaniem nieuchronnego procesu starzenia skóry. Metoda resurfacingu, czyli kontrolowanego, częściowego uszkodzenia naskórka laserem frakcyjnym w celu pobudzenia skóry do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób pragnących zachować młody wygląd. O jednym ze skuteczniejszych zabiegów odmładzająco-liftingujących rozmawialiśmy ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Zabieg laserem frakcyjnym – na czym polega resurfacing?

Lasery frakcyjne, które wykorzystuje się m.in. do zabiegu resurfacingu, opierają się na technologii tworzenia frakcji na skórze, czyli mikroskopijnych uszkodzeń otoczonych zdrową tkanką, która w ten sposób zostaje pobudzona do szybszej odbudowy i regeneracji. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zaznaczają, że procedura zabiegów na twarz laserem frakcyjnym jest stosunkowo mało bolesna, a przy tym nie naraża pacjenta na długą i uciążliwą rekonwalescencję. Rekonwalescencja obejmuje zazwyczaj kilka dni, podczas których stopniowo zanika lekki obrzęk i zaczerwienienie, a jednocześnie w tym czasie skóra się odmładza. W wyniku zabiegu zmarszczki zostają wygładzone, skóra staje się bardziej elastyczna i ujednolicona.

Jaki laser frakcyjny na twarz przy zabiegu odmładzania?

W trakcie zabiegu laserowego odmładzania twarzy możliwe jest zastosowanie różnych systemów laserowych. Specjaliści z Kliniki Miracki wykorzystują w tym celu nowoczesne technologie urządzeń pikofrakcyjnych Pico Sure lub Discovery Pico, jak również tradycyjne systemy frakcyjne Icon Palomar 1540, Alma Harmony Ipixel, Alma Harmony ClearLift czy Pixel CO2. Większość tych urządzeń działa na zasadzie frakcjonowanej fototermolizy, podczas której laser ,,dziurkuje” skórę siateczką mikrouszkodzeń, pozostawiając wokół nich kolumny zdrowych i nieuszkodzonych komórek. Dzięki temu skóra zostaje skutecznie pobudzona do procesu regeneracji i odbudowy znajdujących się na niej uszkodzeń. W wyniku zabiegu w skórze namnażają się nowe włókna kolagenu i elastyny, co przynosi efekt redukcji zmarszczek, ujędrnienia skóry twarzy, a także poprawy jej owalu.

W Klinice Miracki w Warszawie do zabiegu resurfacingu wykorzystuje się także lasery frakcyjne nieablacyjne, które wykorzystują frakcyjną technologię bez procesu ablacji, czyli odparowywania powierzchownej warstwy skóry, a także przerywania ciągłości naskórka. Co to dokładnie oznacza dla pacjenta? Przede wszystkim znacznie mniej bolesną procedurę zabiegową i szybszy powrót do formy po jej zakończeniu. Laser nieablacyjny nie uszkadza zewnętrznej warstwy skóry, a jedynie przenika przez nią, docierając bezpośrednio do źródła problemu. To sprawia, że proces regeneracji skóry przebiega błyskawicznie i nie pozostawia na skórze widocznych ran.

Laser frakcyjny – efekty działania zabiegu

W efekcie serii zabiegów przeprowadzonych laserem frakcyjnym struktura skóry ulega wygładzeniu i ujędrnieniu, zmarszczki spłyceniu, zaś koloryt cery ujednoliceniu. Wyraźna jest przede wszystkim poprawa jędrności i kolorytu skóry, która czyni ją zdrowszą i młodszą. Pierwsze efekty zabiegu będą widoczne zaledwie po kilku tygodniach od zakończenia terapii, zaś ostatecznymi rezultatami będziemy mogli cieszyć się już po 2-3 miesiącach.

Więcej informacji na temat zabiegu resurfacingu i laserów frakcyjnych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/odmladzanie-laserowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here