Regały sklepowe dostosowane do potrzeb

0
471

W skład wyposażenia każdej placówki handlowej wchodzą między innymi regały. Jeśli są trwałe i estetyczne, umożliwią nie tylko przechowywanie, ale też odpowiednie eksponowanie towarów. W dużej mierze przyczyni się to do zysków, gdyż ułatwi klientom odnalezienie tego, czego szukają. Do najpopularniejszych regałów sklepowych należą wersje plastikowe i metalowe. Jakie są ich zalety i jak odpowiednio je dobrać do rodzaju działalności, jaką prowadzimy?

Wygoda dla klientów

Podczas urządzania sklepu odzieżowego, spożywczego czy zoologicznego, zazwyczaj koncentrujemy się na odpowiednim oświetleniu i wyposażeniu oraz rozlokowaniu różnych elementów w przestrzeni sklepowej. Przy tym niekoniecznie przejmujemy się wyborem półek. A przecież to właśnie na nich będą wyłożone i prezentowane oferowane przez nas produkty. Nowoczesne regały sklepowe są w dużej mierze odpowiedzialne za ułatwienie klientom odszukania konkretnego towaru. A to będzie miało duży wpływ na to, czy dana osoba skorzysta z naszej oferty w przyszłości.

Regały do sklepu odzieżowego

Obecnie rynek oferuje różnego rodzaju regały sklepowe. Znajdziemy tu wersje metalowe, plastikowe oraz modułowe. W przypadku tych ostatnich wystarczy wybrać niezbędne elementy, by bardzo szybko skonstruować model, który będzie posiadał odpowiednie wymiary i kształty, by dopasować go do wielkości sklepu i wymagań związanych z usytuowaniem towaru. Trzeba bowiem pamiętać, że każda branża potrzebuje odmiennych rozwiązań. Na przykład w sklepie odzieżowym bardzo dobrze sprawdzą się regały plastikowe. Posiadają one gładkie półki, więc będzie można atrakcyjnie wyeksponować złożone ubrania czy pary butów. Natomiast w umieszczonych przy nich koszyczkach warto wyłożyć drobniejsze elementy garderoby lub różne dodatki.

Regały do sklepu spożywczego i zoologicznego

Przy wyborze regałów do punktu spożywczego najlepiej postawić na regały sklepowe, które pomieszczą spora ilość produktów o średnim i większym rozmiarze. Warto przy tym dostosować ich kolor do barwy ścian. W ten sposób uzyskamy spójność, która będzie miała duże znaczenie. Przy wyborze regału na drobne rzeczy, takie jak przyprawy lub inne lekkie produkty wystarczy zakupić wersje o niewielkiej nośności. W ten sposób zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Podczas wyboru regałów sklepowych do obiektu o asortymencie zoologicznym najlepiej zakupić wersje wysokie, a przy tym wąskie i niezbyt głębokie. Będzie to szczególnie istotne w wypadku placówek o niewielkim metrażu. Dzięki temu klienci będą mogli swobodnie sięgnąć po potrzebne im towary. Jeśli chodzi o sklep zoologiczny, to ważny będzie nie tylko kolor regałów, ale też materiał, z którego wykonano produkt. Z pewnością regały plastikowe będą świetnie pasować do takiego otoczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here