Skarpetki mogą wydawać się mało istotnym elementem garderoby. Nie są wyraźnie widoczne, a najczęściej są całkowicie zakryte obuwiem lub spodniami. Podczas dobierania skarpet należy jednak kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Jest to szczególnie ważne w przypadku skarpet dla kobiet, które zwracają większą uwagę na codzienną stylizację niż mężczyźni. Jakie są metody dobierania skarpet?

Skarpety dostosowane do butów

Najbardziej naturalny sposobem jest dostosowanie kolorystyki skarpet do obuwia. W przypadku oficjalnych strojów należy postawić na barwy zbliżone do butów tak, aby zachować elegancki i stonowany charakter ubrania. Przykładem mogą być grafitowe lub brązowe skarpetki damskie dopasowane do szarego garnitury i ciemno-brązowego obuwia. Czarne skarpety należy wybierać tylko w przypadku zakładania jednocześnie czarnego garnituru. Jeżeli nosimy sneakersy, możemy zdecydować się na luźniejszy styl i wybrać skarpety białe lub z kolorowymi wzorami.

Skarpety do koloru i rodzaju spodni

Kolejna kwestia to dobranie skarpetek do rodzaju spodni. Należy kierować się zasadą mówiącą, że w przypadku jasnych spodni dobieramy skarpety o ton jaśniejsze, natomiast do ciemnych spodni korzystne są skarpety o ton ciemniejsze. Te same reguły można z powodzeniem stosować zarówno do formalnych, jak i luźnych strojów. Dzięki temu optycznie wysmuklimy sylwetkę i sprawimy, że stylizacja będzie spójna. Jeżeli zakładamy krótkie spodenki lub sukienki, należy zakładać również krótkie skarpetki.

Różne elementy codziennej stylizacji

Inną metodą jest dostosowanie skarpetek do kolorystyki całego ubrania. Można to wykorzystać w celu ujednolicenia barwy kilku elementów stylizacji, na przykład, koszuli lub spodni. Trzeba jednak pamiętać, aby kolory pasowały do siebie, a więc powinny się wzajemnie uzupełniać lub kontrastować między sobą. Dobrym przykładem jest czerwień, która znakomicie wygląda z fioletem lub pomarańczą, a także zieleń pasująca do koloru czarnego, niebieskiego lub granatowego. Najbardziej uniwersalna jest biel i odcienie szarości, które można stosować z niemal wszystkimi innymi barwami.

Szeroka oferta skarpet damskich

Wybór skarpet zależy nie tylko od rodzaju stylizacji, lecz także charakteru osoby. Wiele ciekawych modeli skarpet posiada w swojej ofercie sklep Conteshop. Można tu znaleźć modele stonowane lub kolorowe o intensywnych barwach. Osoby bardziej odważne mogą łączyć kontrastujące ze sobą kolory i wzory przyciągające wzrok. Zawsze jednak skarpety damskie muszą być dobierane przy uwzględnieniu okazji, podczas których będą wykorzystane. W ten sposób zachowamy swój indywidualny styl i odpowiedni charakter stylizacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here