Czy istnieje produkt idealny do włosów, który spełniałby oczekiwania wszystkich kobiet? Odpowiedź jest prosta. Taki produkt nie istnieje, ponieważ każda z nas ma inny rodzaj włosów, wymagający innej pielęgnacji. Wybierając kosmetyki i preparaty do włosów musimy sugerować się w ich składem. Chodzi o to, żeby nie wybierać preparatów, które są mocno naszpikowane konserwantami. Nasze włosy co prawda mogą po nich prezentować się dobrze, ale na dłuższą metę ich stosowanie nie wyjdzie nam na korzyść. Włosy mogą zacząć się łamać ponieważ ich struktura będzie naruszona. Znacznie lepiej jest używać naturalnych preparatów, które świetnie wpływają na stan skóry głowy i włosów. Nie zaszkodzą nam one, a w dodatku są ekonomiczne, nie wywołują uczuleń i alergii. Warto korzystać z nich regularnie, nie każdy jednak ma wiedzę i czas na to, żeby zrobić samodzielnie szampon do włosów czy odżywkę.

Można wybierać w drogerii kosmetyki do włosów, które mają przyjazny skład. Wiele z nich jest wykonanych na bazie ziół. Ich producenci wiedzą, że świadomość społeczeństwa co do niekorzystnego wpływu chemii na organizm rośnie, dlatego przykładają większą wagę do wyrabiania produktów korzystnych dla zdrowia.

Za piękny wygląd włosów jesteśmy w stanie zapłacić naprawdę wiele. Będąc u fryzjera często pytamy go o radę, jak mamy pielęgnować nasze włosy. Oczywiście same powinnyśmy wiedzieć to najlepiej, ponieważ to my najlepiej znamy ich porowatość, strukturę, wiemy co lubią, a czego nie lubią, jak reagują na warunki atmosferyczne. Fryzjer może nam polecić profesjonalne maski do włosów, które nadadzą im ładnego wyglądu. Możemy ich uważać zwłaszcza przed jakimś ważnym wydarzeniem na którym chcemy prezentować się doskonale. Takie maski oczywiście zazwyczaj sporo kosztują, dlatego warto zastanowić się, czy chcemy używać ich cały czas.

Wiele zależy od tego, jakie mamy włosy kobiety, które mają proste kosmyki, są posiadaczami włosów niskoporowatych, oznacza to, że są one gładkie, lśniące, lejące się. Kobiety, które mają kręcone włosy, często na nie narzekają, że są zbyt ciężkie w układaniu i miewają swoje humory. Po każdym myciu mogą zachowywać się inaczej, trzeba posiadać do nich dużo cierpliwości i z regularnością stosować preparaty, które je odżywią i nawilżą. Warto po każdym myciu nakładać maskę, która pozwoli wniknąć preparatowi w strukturę włosa i dogłębnie go odżywi. Ma szanse wtedy on stać się lekki, gładki i układać loki w taki kształt, jaki im nadamy. Można pomóc sobie wałkami lub lokówką.

Niektóre kobiety kręcą też włosy na prostownicę. Jest to oczywiście jakieś rozwiązanie, jednak trzeba pamiętać, że wszystko co naraża nasze włosy na wysoką temperaturę niszczy je. Lepiej więc nie przesadzać i kierować się rozsądkiem. Każdemu z nas ciężko znaleźć czas na robienie tego, na czym nam zależy. Warto jednak każdego tygodnia poświęcić czas na pielęgnację ciała i włosów. Taki czas, który możemy spędzić w trosce o swoje ciało, nie będzie nigdy czasem straconym. Trzeba o tym pamiętać i jeśli mamy mało czasu to planować rytuał kąpieli i pielęgnowania swojego ciała.

alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here