Kobiety, które na co dzień malują się, doskonale wiedzą, jak wymagające jest bycie piękną. Ważną zasadą jest przy tym, aby demakijażowi poświęcać równie dużo uwagi, co samemu makijażowi. Dzięki temu malowanie się może być przyjemniejsze i skuteczniejsze – bo makijaż wykonywany będzie na zdrowej, promieniejącej cerze! Tonik do cery wrażliwej jest kosmetykiem, który bardzo dobrze wieńczy proces demakijażu u osób ze skłonnością do nadwrażliwości.

Pielęgnacja cery wrażliwej

            W przypadku cery bardzo wrażliwej na czynniki zewnętrzne, jak słońce, wiatr czy kosmetyki, bardzo istotne jest odpowiednie podejście do pielęgnacji. Skórę taką można poddawać makijażowi, ale z zachowaniem ważnej zasady – należy w tym celu używać hipoalergicznych kosmetyków, przetestowanych przez towarzystwa dermatologiczne. Oprócz tego bardzo istotne jest dokładne zmywanie całego makijażu i ukojenie skóry po tej czynności, a także solidne nawilżenie.

Jak zmywać makijaż skóry wrażliwej?

            Dwa kosmetyki są niezbędne podczas oczyszczania skóry delikatnej i podatnej na podrażnienia: mleczko micelarne do demakijażu oraz tonik do cery wrażliwej. Mleczko ma specjalną formułę natłuszczająco-nawilżającą, która doskonale radzi sobie nawet z trudnym makijażem. Należy też pamiętać, że waciki używane do demakijażu przy skórze wrażliwej powinny być jednorazowe i wykonane z czystej bawełny, bez jakichkolwiek dodatków zapachowych czy nawilżających. Po nałożeniu mleczka na wacik dobrze jest przytrzymać go na kilka sekund przy oczach, by dokładnie rozpuścił on makijaż na nich, a następnie dokładnie przetrzeć, już nowymi wacikami z nową porcją mleczka, całą twarz. Po wykonaniu prawidłowego demakijażu, gdy waciki będą już czyste po kontakcie ze skórą, należy nawilżyć skórę tonikiem. Tonik do cery wrażliwej będzie orzeźwiającym kosmetykiem z różnymi ekstraktami o właściwościach nawilżających, łagodzących i odkażających.

Co daje tonik do cery wrażliwej?

            Taki kosmetyk przede wszystkim doskonale ukoi wrażliwą cerę, która często boryka się ze świądem, pieczeniem i suchością po różnych zabiegach pielęgnacyjnych. Doda jej blasku i złagodzi podrażnienia, a także zapobiegnie kolejnym. Osoby, które mają wrażliwą skórę i nie malują się na co dzień, mogą używać toniku zamiast kosmetyku do demakijażu, który w ich przypadku nie jest potrzebny. Taki tonik do cery wrażliwej będzie miał też właściwości lekko oczyszczające. Tym sposobem przygotuje on cerę na nałożenie porcji kremu na dzień lub na noc. Może także sprawdzić się jako kosmetyk odświeżający skórę w upalne dni!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here