Pożyczka na 30 dni jak sama nazwa wskazuje udzielana jest pożyczkobiorcom na krótki okres czasu.
Niektóre firmy pożyczkowe mają w swojej opcji przedłużenie takiego czasu jednak trzeba za to ponieść dodatkowe koszty.
Pożyczki krótkoterminowe są skierowane do osób potrzebujących zastrzyku gotówki na chwilę, stąd też ich potoczna nazwa chwilówki.
Osoba decydująca się na takie rozwiązanie musi dokładnie przeanalizować czy będzie w stanie spłacić zobowiązanie w kolejnym miesiącu, pomimo tego, iż będzie musiała ponieść wszystkie koszty np. związane z płaceniem rachunków.
Wiele osób porywa się na takie rozwiązanie nie myśląc racjonalnie, dla wielu liczy się tu i teraz, a nie to co się stanie za jakiś czas powodując tym niekiedy liczne problemy związane z zadłużeniami.
Własnie przez takie formy zobowiązań wiele ludzi wciągnęło się w pętle pożyczek, czyli jedną pożyczką spłacają drugą i tak bez końca.
Niemniej jednak jest wiele firm oferujące takie pożyczki a biorąc je z rozwagą nie musimy się o nic martwić, najważniejsze jest tylko, aby spłacić ją w terminie.
1. Jak wziąć pożyczkę?
Aby otrzymać pieniążki należy na stronie internetowej (choć można też w oddziale) wypełnić wniosek podając wszystkie niezbędne informacje do zaciągnięcia pożyczki. Niektóre firmy mogą chcieć ksero dowodu osobistego lub wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy, ale jest to rzadkość. Standardowo wybieramy kwotę oraz okres na jaki chcemy wziąć pożyczkę zwykle jest on od kilku dni niekiedy nawet do 90.
Poprzez przelew identyfikacyjny z naszego konta bankowego potwierdzamy swoje dane osobowe. Przelewa się zazwyczaj 1 zł, który po weryfikacji oddawany jest na nasze konto. Ta opcja jest tylko w przypadku zaciągania pożyczki internetowej w oddziałach kserują nasz dowód oraz potwierdzenie o dochodach a my nie musimy nic więcej robić, oczywiście decyzję otrzymujemy na miejscu. Wybranie się do takiego oddziału to dobry pomysł, ponieważ osoby tam pracujące sprawdzą nam wszystkie dostępne u nich firmy pożyczkowe a my tym samym zaoszczędzimy sporo czasu.
Wracając do pożyczek internetowych, po pozytywnej weryfikacji otrzymujemy wiadomość poprzez kontakt telefoniczny, mail bądź sms o pozytywnej bądź negatywnej decyzji.
W przypadku gdy decyzja jest pozytywna, wnioskowana kwota zostaje wypłacana na rachunek bankowy wskazany przy wniosku.
Pieniążki wypłacane są zasadniczo w przeciągu jednego dnia, jednak wiele firm pozabankowych wysyła je już w przeciągu 15 minut.
Wiele firm pożyczkowych od niedawna ma fajną opcje, mianowicie aby podpisać umowę pożyczkową nie trzeba czekać na kuriera czy listonosza. Wszystko odbywa się online a umowę razem z harmonogramem spłat otrzymujemy mailowo, bądź jeśli wolimy pocztą.
Jest to dobre udogodnienie dla osób chcących otrzymać pieniądze w szybkim czasie.
2. Kto może otrzymać taką pożyczkę?
Otrzymać może osoba pełnoletnia, posiadająca konto w banku oraz będąca obywatelem Polski. Dobrze jest aby posiadała telefon i adres mailowy. Do zaciągnięcia zobowiązania w oddziale wystarczy nam tylko dowód osobisty niemniej jednak zazwyczaj wymagają zaświadczenia o zarobkach, zwłaszcza wtedy gdy nasze dane figurują w Biurze Informacji Kredytowych.

batfinanse.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSprzedaż w sieci
Następny artykułFirma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here