Podróżowanie samolotem jest komfortowym rozwiązaniem, które nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Koszt biletu można zmniejszyć, wybierając podręczny bagaż. Ciekawą opcją jest inwestycja w praktyczny plecak kabinowy. Na co zwrócić uwagę wybierając go?

Jaki wymiar powinien mieć plecak turystyczny?

Bagaż podręczny musi mieć z góry określone wymiary. Dopuszczalny rozmiar zależy od konkretnej linii lotniczej. Najczęściej spotykane wymiary to 40 x 25 x 20 cm w przypadku plecaków chowanych pod siedzeniem i 40 x 30 x 20 cm. Jeżeli chodzi o bagaż umieszczany w schowku nad fotelem to dopuszczalne wymiary wynoszą 55 x 40 x 23 cm albo 55 x 40 x 20 cm. Co ważne, taka opcja jest czasem dodatkowo płatna.

Jaką wagę powinien mieć plecak podróżny?

Obostrzenia linii lotniczych obejmują również wagę. Plecaki kabinowe nie mogą przekraczać ustalonych limitów. W przypadku wagi także poszczególne linie podają inną maksymalnie dopuszczaną wartość. Najczęściej limity te wynoszą maks. 12 albo 15 kg, natomiast waga pojedynczego bagażu podręcznego to przeważnie od 8 do 10 kg.

Idealny plecak kabinowy do samolotu-jaki wybrać?

Plecak podróżny musi zapewniać swobodę podróżowania. Powinien być wygodny oraz praktyczny. Ponadto musi pomieścić wszelkie niezbędne rzeczy. W sprzedaży, dostępnych jest wiele modeli plecaków podróżnych. Różnią się one nie tylko wymiarem, ale także dodatkowymi elementami i funkcjami. Dobrym wyborem jest plecak kabinowy z przydatnymi przegródkami i kieszeniami. Niektóre produkty zostały wyposażone w kieszenie na laptopa, paski na ubrania czy też systemy kompresyjne. Mogą też posiadać pasy pozwalające na przypięcie plecaka do uchwytu teleskopowego walizki.

Plecaki podróżne powinny spełniać indywidualne potrzeby swoich użytkowników. Ważne jest też odpowiednie bezpieczeństwo ich zawartości podczas podróży. Inwestując w taki bagaż, należy więc przyjrzeć się też dodatkowym zabezpieczeniom, jakie oferuje dany model. Można do nich zaliczyć zamknięcia antykradzieżowe, które utrudniają otwarcie plecaka osobom niepowołanym. Mają one postać specjalnych zamków błyskawicznych lub zamków szyfrowych. Modele kabinowe mogą mieć też na wyposażeniu teleskopowe rączki czy kółka. Elementy te znacząco ułatwiają poruszanie się z bagażem. Nie bez znaczenia jest sama budowa plecaka. Warto postawić na plecak o solidnej konstrukcji, wykonany z nieprzemakalnego materiału, który posłuży nam przed długi czas. Wiele modeli znajdziemy np. w sklepie LUX – https://lux.sklep.pl/plecaki-podrozne-kabinowe,c125.html.

Plecak na bagaż podręczny to świetne rozwiązanie, kiedy zależy nam na komfortowej podróży nie tylko w samolocie. Dzięki niemu możemy zabrać ze sobą najważniejsze przedmioty bez uiszczania wysokich opłat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here