Krynica Zdrój to znane uzdrowisko, słynące ze źródeł leczniczej wody, i popularne miejsce na wyjazd na narty. Stanowi też doskonałą bazę wypadową w pobliskie góry. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta biegną bowiem piesze szlaki o zróżnicowanych poziomach trudności.

Krynica Zdrój leży w Beskidzie Sądeckim i jest otoczona przez Górę Parkową, Jasiennik i Górę Krzyżową. Łatwo tu też o komfortowy nocleg w górach czy pyszny, syty obiad w tradycyjnym stylu. Nic więc dziwnego, że Krynica-Zdrój stanowi popularne miejsce wśród miłośników pieszych wycieczek po górskich szlakach.

Krynica Zdrój – atrakcje miasta

Nocleg w górach to nie wszystko. Co można tam robić za dnia? Krynica Zdrój oferuje wiele ciekawych możliwości!

  1. Żółty szlak dookoła Krynicy Zdroju – trasa biegnie wokół miasta. Prowadzi po okolicznych wzgórzach i pagórkach, jest przy tym dość łatwa (nie obejmuje wysokich, stromych podejść) i prowadzi częściowo pomiędzy zabudowaniami. Przejście całego szlaku zajmuje około 5-6 godzin. Podróż warto zacząć przy ul. Elberta, a następnie przejść alejkami parkowymi na szczyt Góry Parkowej i dalej – na Huzary, Kopciową, przez las do Jaworzynki i na górę Krzyżową. Kończy się w Krynicy Zdroju.
  2. Szlak czerwony na Halę Łabowską – to fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego, najdłuższego szlaku w polskich górach. Zaczyna się obok Pijalni Głównej, prowadzi przez Diabelski Kamień, Jaworzynę i Runek. Trasa jest bardzo malownicza, od Jaworzyny do Łabowskiej Hali prowadzi grzbietem gór, dzięki czemu przez długi czas można podziwiać piękne panoramy. Czas przejścia szlaku to około 8 godzin. Z Łabowskiej Hali można zejść do miejscowości Łabowa lub Łomnica-Zdrój i stamtąd złapać bus do Krynicy Zdroju.
  3. Szlak czarny do Tylicza – to krótka trasa, która marszem zajmujmie Ci zaledwie 1,5 godziny. Szlak biegnie od Kopca Pułaskiego przez Huzary do Tylicza. Warto zdecydować się na ten krótki spacer, by zobaczyć w Tyliczu zabytkowe świątynie z XVII i XVIII wieku.
  4. Szlak niebieski na Powroźnik – trasa zaczyna się przy deptaku i biegnie obrzeżami miasta. Prowadzi obok źródełka miłości i dalej przez takie szczyty jak Czarne Garby i Przechyby. Jej przejście zajmuje około 3,5 godziny. Trasa jest dość dzika i mało uczęszczana, a przez to bardzo atrakcyjna, zwłaszcza dla osób, które cenią górską ciszę.
  5. Szlak zielony na Jaworzynę Krynicką – rozpoczyna się od ulicy Dąbrowskiego i prowadzi przez Przełęcz Krzyżową i Diabelski Kamień. Czas przejścia trasy to 4,5 godziny. Z Jaworzyny Krynickiej można zejść do wsi Złockie i stamtąd dojechać busem do Krynicy Zdroju.

Sprawdź więc noclegi Krynica Zdrój i spędź tegoroczne wakacje w górach!

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun&Snow, oferującą apartamenty w KrynicyZdroju i innych malowniczych polskich miastach. Wszystkie obiekty są dostosowane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej – apartamenty są wietrzone i dezynfekowane i wietrzone po każdym pobycie, a personel zaopatrzony w środki ochronne i odpowiednio przeszkolony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here