W dzisiejszym świecie trudno znaleźć kobietę, która nigdy w życiu nie miałaby zafarbowanych włosów. Pierwsze eksperymenty zazwyczaj dotyczą lat szkolnych – gimnazjum czy liceum i opierają się na wykorzystaniu rozwiązań drogeryjnych, tak zwanych szamponetek lub farb, z którymi każda młoda dziewczyna jest w stanie sobie poradzić. Początkowe próby zazwyczaj nie są zbyt udane. Szczególnie trudno samodzielnie rozjaśnić włosy i nadać im kolor jaśniejszy niż kolor naturalny, wyjściowy. Farbowanie włosów jasnych na kolor ciemny jest nieco łatwiejsze, gdyż istnieją różne odcienie farb do włosów.

Jakie są odcienie farb do włosów?

Kiedy przychodzi dorosłość i kobieta ma w portfelu więcej pieniędzy, pojawia się chęć pójścia do fryzjera na profesjonalne farbowanie. Kiedy kobieta wybierze dobrego specjalistę, może oczekiwać prawdziwego efekt wow, zapierającego dech w piersiach. Odcienie farb do włosów są bardzo zróżnicowane. Wybierając kolor dla siebie należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim należy zastanowić się czy nasza cera idzie bardziej w kierunku chłodnej czy ciepłej tonacji. Możemy to sprawdzić obserwując skórę twarzy, oczywiście bez makijażu, lub skórę na nadgarstku – to jest bardziej wiarygodne. Oczywiście najlepiej wyobrazić sobie siebie w nowym kolorze albo wykonać symulację w programie graficznym. Niektóre wysokiej klasy salony oferują taką usługę przed rozpoczęciem pracy fryzjera. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zanim fryzjer rozpocznie pracę i nałoży farbę, możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał nasz nowy wizerunek i nasz nowy kolor na włosach.

Jak często można farbować włosy?

Są kobiety, które są bardzo zmienne i uwielbiają eksperymentować. Niektóre co kilka miesięcy zmieniają kolor włosów. Dzisiaj możliwości regeneracji włosa są ogromne – stąd nie musimy obawiać się, że takie działania zbytnio zniszczą włosy. Oczywiście warto stosować odżywki i maski do włosów, aby wspomóc ich regenerację. Dzisiejsze metody farbowania uchodzą za bardzo bezpieczne – farbowanie włosów to coś bezpiecznego, nawet dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Oczywiście są również ludzie, którzy mają na ten temat inne zdanie.

Odcienie farb do włosów są tak zróżnicowane, że każda blondynka, brunetka czy szatynka bez trudu znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego czy wolimy farbować włosy same w domu, czy też stawiamy na fryzjera profesjonalistę – musimy pamiętać, aby dobrać kolor odpowiedni dla siebie i zainteresować się tym czy produkt, którym usługę wykonamy, jest dobrej jakości. Wiele kobiet farbuje włosy od okresu bycia nastolatką aż do późnej starości. I nie ma w tym absolutnie nic złego i zadziwiającego – współczesne fryzjerstwo daje nam praktycznie nieograniczone możliwości kreowania własnego wizerunku, dobrze oczywiście, jeśli korzystamy z nich z umiarem. To normalne, że większość młodych blondynek zmieni kolor włosów na ciemny, a większość ciemnowłosych pań będzie chciała w pewnym okresie życia stać się blondynką. To tak samo prawdopodobne jak to, że dziewczyny o włosach kręconych chcą mieć je proste i odwrotnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here