Męska twarz nie jest tak delikatna jak kobieca, jednak również powinna wyglądać zdrowo, korzystnie i atrakcyjnie – zawsze i wszędzie! Dbając o jej dokładne oczyszczanie każdego dnia, można przyczynić się do zwiększenia poziomu atrakcyjności. Żel oczyszczający dla mężczyzn powinien być dokładnie tak samo jak żel do golenia – niezbędnym elementem wyposażenia kosmetyczki!

Po co oczyszczać twarz?

Każdego dnia skóra narażona jest na działanie czynników zewnętrznych. To przede wszystkim zanieczyszczenie kurzem, mróz, słońce. Oprócz tego regularnie jest ona natłuszczana przez sebum pochodzące z naszych gruczołów łojowych. Resztki tego sebum sprawiają, że skóra błyszczy się, jest wyraźnie tłusta i podatna na powstawanie krost i zaskórników. Dokładne oczyszczanie twarzy rano, po przebudzeniu, pozwala pozbawić skórę nadmiaru sebum. Pomaga też odświeżyć ją i przygotować na kolejne zabiegi. Żel oczyszczający dla mężczyzn używany codziennie wieczorem umożliwi zmycie ze skóry wszelkich zanieczyszczeń i pozwolić jej odetchnąć przed nałożeniem kremu.

Stosuj też peelingi!

W oczyszczanie twarzy wlicza się również peeling. Nie przeprowadza się go codziennie, lecz raz lub dwa razy w tygodniu. To wystarczy, aby pozbawić skórę nieefektywnego, martwego naskórka, i odsłonić ten świeży. Dzięki regularnemu peelingowi możliwe jest uczynienie skóry bardziej podatną na działanie dobroczynnych składników kremów czy masek, które również warto stosować w przypadku mężczyzn. Peeling robi się zawsze przed goleniem – aby nie podrażniać dodatkowo skóry, której struktura mogła zostać lekko naruszona przez golenie. Oprócz tego peeling przed goleniem pomaga złuszczyć stary naskórek i w efekcie ułatwia sunięcie maszynki po skórze oraz unosi lekko włoski u nasady, czyniąc je bardziej podatnymi na działanie maszynki.

Żel oczyszczający dla mężczyzn – jakie ma działanie?

Głównym elementem męskiej pielęgnacji cery powinno być oczyszczanie. Dobry żel oczyszczający dla mężczyzn powinien zawierać przede wszystkim substancje, które głęboko wnikają w skórę i oczyszczają nawet trudno dostępne miejsca. Oprócz tego taki żel powinien mieć właściwości kojące – aby skóra po umyciu i osuszeniu nie wydawała się szorstka i napięta. Zdecydowanie warto stosować żele o działaniu lekko nawilżającym czy usuwającym nadmiar sebum, a w przypadku skóry wrażliwej – kojącym i łagodzącym podrażnienia. Dzięki tym substancjom codzienna higiena twarzy będzie nie tylko oczyszczała ją, ale także działała zbawiennie na stan skóry!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here