Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci są doskonałym pomysłem na zapewnienie swoim pociechom aktywnego i kreatywnego wypoczynku podczas wakacji. Decydując się na wysłanie dziecka na obóz lub kolonie warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim planując wakacyjny wyjazd dla dziecka, należy kierować się jego potrzebami oraz zainteresowaniami. Jeśli wiemy, że nasze dziecko interesuje się np. tańcem i muzyką, dobrym rozwiązaniem może okazać się zapisanie go na obóz taneczny. Przy wyborze obozu lub kolonii warto kierować się również renomą firmy, która organizuje takie wyjazdy. Na szczęście na rynku istnieje wiele firm, które cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami. Jedną z nich jest firma Kogis.pl, która od wielu lat specjalizuje się w organizowaniu kolonii oraz obozów młodzieżowych. Aktualnie na stronie internetowej Kogis.pl możemy znaleźć bogatą ofertę wyjazdów wakacyjnych zaplanowanych na rok 2023.

Czym różnią się obozy młodzieżowy od kolonii?

Wiele osób zastanawia się, czym właściwie różnią się obozy młodzieżowe od kolonii. Bardzo często obie te nazwy stosowane są zamiennie. W rzeczywistości jednak obozy i kolonie nieco się od siebie różnią. Podstawową różnicą jest to, że kolonie przeznaczone są dla nieco młodszych dzieci, najczęściej w wieku 7-12 lat. Na koloniach nie ma ściśle określonego programu i nastawione są one raczej na odpoczynek i niczym nieograniczone spędzanie wolnego czasu pod okiem wychowawców i pedagogów.

Obozy młodzieżowe przeznaczone są z kolei dla nieco starszych osób, w wieku 11-18 lat. Najczęściej są one tematyczne, co oznacza, że program takiego wyjazdu skupia się wokół konkretnych zagadnień. Tematyczne obozy młodzieżowe są doskonałą formą spędzania wolnego czasu dla osób, które mają określone zainteresowania.

Jakie obozy organizuje firma Kogis.pl w 2023 roku?

Na stronie internetowej Kogis.pl można znaleźć bardzo bogatą ofertę wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. W roku 2023 odbędzie się wiele obozów tematycznych, wśród których można wyróżnić, m.in. obóz artystyczny „Nadbałtycki Plener”. Jest to obóz przeznaczony dla młodzieży w wieku 11-17 lat i skupia się wokół artystycznych aktywności takich jak np. malowanie. Organizator zapewnia uczestnikom wyjazdu szereg kreatywnych zajęć plastycznych, ośrodek wypoczynkowy przy samej plaży, wesołą, wakacyjną atmosferę oraz wycieczkę do Mielna i Aquaparku Koszalin. Obóz „Nadbałtycki Plener” to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich dzieci, w których żyje artystyczna dusza.

Dla fanów atrakcji i mocnych wrażeń bardzo ciekawym pomysłem może okazać się obóz survivalowy dla młodzieży w Czaplinku. Jest on przeznaczony dla osób w wieku 12-18 lat. Jest to bardzo atrakcyjny, autorski program firmy Kogis.pl przeznaczony dla wszystkich osób, które lubią wyzwania lub chcą nauczyć się radzenia trudnych sytuacjach. Organizator wyjazdu zapewnia naukę podstaw ratownictwa, nocleg w samodzielnie wybudowanym szałasie oraz szereg survivalowych zajęć. Obóz survivalowy znajduje się w bardzo malowniczym miejscu i otoczony jest zamkami, grodziskami, jeziorami oraz średniowiecznymi osadami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here