Wśród naprawdę szerokiego asortymentu, z jakim mamy do czynienia w przypadku śrub, dużą popularnością cieszą się produkty ze stali nierdzewnych. Z czego to wynika?

Na powyższe pytanie staramy się odpowiedzieć w tym artykule. Czytaj dalej i poznaj szczegóły!

Śruby ze stali nierdzewnych – czym się charakteryzują?

Śruby ze stali nierdzewnych charakteryzują się przede wszystkim dużą odpornością na korozję. Zawdzięczają to obniżonej zawartości węgla w ich stopach. Śruba tak łatwo nie rdzewieje w różnych warunkach – zarówno przy oddziaływaniu pogody, jak i kwasów oraz zasad o niskim stężeniu.

Na tym nie koniec, bo stal nierdzewna ma także szereg innych właściwości. Śruby, które są z nich wykonane, wyróżniają się również żarowytrzymałością oraz łatwością w czyszczeniu. Przy okazji mają też stylowy wygląd dlatego wcale nie trzeba ich specjalnie ukrywać przy zespojeniach wielu elementów danej konstrukcji.

To wszystko sprawia, że stal nierdzewna doskonale sprawdza się przy produkcji i wykorzystaniu elementów złącznych. I chodzi tu nie tylko o śruby, na których skupia się ten artykuł, ale i podkładki, pręty gwintowane, nity zrywalne czy wkręty.

Warto również zaznaczyć, że możemy wyróżnić cztery gatunki stali nierdzewnej: austenityczne, ferrytyczne, martenzytyczne oraz duplex.

Przeczytaj także: https://www.bedandbath.pl/sruby-konwersja-norm-iso-din-pn/

Jakie śruby nierdzewne są najczęściej stosowane?

Do najczęściej stosowanych śrub nierdzewnych możemy zaliczyć te, które są wykorzystywane podczas produkcji wszelakiego rodzaju aparatury spożywczej, a także przy tworzeniu wyposażenia kuchennego.

To przede wszystkim śruby sześciokątne z pełnym gwintem (DIN 933 / ISO 4017 / PN 82105), sześciokątne z niepełnym gwintem (DIN 931 / ISO 4014 / PN 82101), imbusowe (DIN 912 / ISO 4762 / PN 82302), imbusowe stożkowe (DIN 7991 / ISO 10642), grzybkowe (ISO 7380) oraz zamkowe (DIN 603 / ISO 8677 / PN 82406).

Przechodząc do jeszcze większych szczegółów, warto zaznaczyć, że śruby imbusowe służą chociażby do wykonania rozmaitych mocowań. Z kolei te grzybkowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie panują wysokie temperatury.

Potrzebujesz wytrzymałych i precyzyjnych elementów złącznych? Zajrzyj do naszej oferty – kotwy rozporowe tulejowe z łbem stożkowym od Stalmut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here