Z roku na rok tenis staje się coraz popularniejszym sportem w kraju. Ten sport jest idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, aktywność fizyczną oraz na zdrową rywalizację. Jedyne czego potrzebuje sportowiec to dobra rakieta tenisowa oraz parę piłek. Jak wybrać najlepszą i dopasowaną rakietę do tenisa i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Jak wybrać rakietę tenisową?

Tenisiści wiedzą, jak ważna jest odpowiednia rakieta. Powinna dobrze leżeć w dłoni, pozwalać na manewry oraz nie obciążać ręki. Wybór rakiety do tenisa zależy w głównej mierze od poziomu zaawansowania gracza. Początkujący zawodnicy zwykle wybierają nieco większe rakiety, które dają większe pole manewru podczas odbijania piłeczek.

Niektóre rakiety pozwalają graczom uderzyć piłkę mocniej, to sprzęt przeznaczony dla osób grających często i profesjonalnie. Podczas wyboru rakiety do tenisa należy zwrócić uwagę też na jej wagę. Lekkie rakiety są idealne dla początkujących, którzy nie mają jeszcze wyrobionej ręki. Najlżejsze rakiety ważą poniżej 300 gramów.

Rakiety do tenisa dla profesjonalistów

Rakiety tenisowe wykonane z ultralekkiego i wytrzymałego grafitu to idealny wybór dla zawodowców, którzy często praktykują grę. Lekkie rakiety pozwalają na swobodną grę przez długi czas, cechują się dużą manewrowością oraz dają możliwość wyraźnego i solidnego uderzenia piłeczki. Rakieta pozwala na dynamiczną i emocjonującą grę. W niektórych modelach dodano włókna lnu. Profesjonalne rakiety do tenisa mają idealny balans, co pozwala osiągnąć odpowiednie dopasowanie rączki do serca rakiety, czyli główki. Takie rozwiązanie pomaga zachować stabilność podczas gry i nie ogranicza manewrów.

Najważniejsze parametry rakiet tenisowych

Osoby, które planują zacząć uprawiać tenis, powinny zdecydować się na lekkie i dość duże rakiety. Taki wybór daje tenisiście większe pole manewru. Dla początkujących dobrze sprawdzi się rakieta z otwartym układem strun, dużym atutem wielu modeli rakiet do tenisa jest podłużny kształt przelotek. Dzięki temu gracz ma płynniejszy zamach, co wpływa na dynamikę gry oraz na siłę uderzenia piłeczki.

Zintegrowana i bardzo lekka rama również poprawia prędkość piłeczki. Rakiety tenisowe dostępne są w wielu kolorach, dlatego każdy gracz znajdzie swój wymarzony model. Warto pamiętać, że wraz ze stopniem zaawansowania w grze, powinno się zmieniać rakietę do tenisa na bardziej dopasowaną do umiejętności. Można próbować wielu modeli i dzięki temu uda się znaleźć ten najlepszy, który pozwoli osiągnąć mistrzostwo w grze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here