Okres dorastania to taki czas w życiu wielu nastolatków, kiedy to zaczynają się buntować przeciwko całemu światu. Często pojawiają się takie trudności z którymi nawet najbardziej opiekuńczy rodzice nie są sobie w stanie poradzić. Wówczas to warto skorzystać z pomocy psychologa. Harmonia LUX MED to taka przychodnia w której na fachową pomoc mogą liczyć zarówno dzieci, jak i ich rodzice – https://harmonia.luxmed.pl/.

Trudna młodzież, a więc jaka?

Pojęcie to jest powszechnie używane w stosunku do wielu buntujących się nastolatków. Słysząc zwrot „trudna młodzież”często mamy na myśli tylko i wyłącznie takie osoby w młodym wieku, które są agresywne, piją alkohol, palą papierosy, zażywają narkotyki oraz używają wulgarnego słownictwa. Tymczasem pod pojęciem tym często kryją się także dramaty wielu młodych ludzi. Często bywa tak, że nie potrafią oni samodzielnie uporać się z dręczącymi ich problemami i w związku z tym podejmują bardzo drastyczne kroki, które w wielu przypadkach mogą prowadzić nawet do śmierci.

Pojawiające się u dzieci w wieku dorastania problemy są związane z zachodzącymi w organizmie zmianami. Wiele niepoprawnych zachowań wynika z:

– wpływu negatywnych rówieśników

– źle ulokowanych pierwszych uczuć

– poczucia odrzucenia przez najbliższych

– traum z dzieciństwa

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że bunt oraz niepoprawne zachowanie jego dorastającego dziecka może być wynikiem zbyt wygórowanymi oczekiwaniami wobec niego. Nastolatek to wbrew pozorom małe dziecko o jeszcze nieugruntowanej psychice. A odrzucenie czy upokarzanie to takie czynniki, które sprawiają, że zaczyna się on buntować.

Trudna młodzież a fachowa pomoc psychologiczna

Wielu opiekunów z powodu życia w biegu oraz nieustannego braku czasu często nie zauważa, że z ich nastoletnim dzieckiem zaczyna dziać się coś złego. Tymczasem w takiej sytuacji konieczna jest jak najszybsza pomoc psychologa. Otóż postępowanie z niepokornym, łamiącym wszelkie zasady oraz przejawiającym skłonność do destrukcyjnych zachowań młodym człowiekiem nie może opierać się na z góry ustalonych schematach. Takiej osobie potrafi pomóc tylko specjalista posiadający bogatą wiedzę na temat ludzkiej psychiki.

Każdy doświadczony psychoterapeuta wie jak pomóc dziecku w okresie dojrzewania. Poprzez uczestnictwo w sesjach oraz rozmowy z trudnym dzieckiem potrafi on pomóc odbudować poczucie jego własnej wartości oraz wskazać mu właściwą drogę, która to pozwoli odzyskiwać chęć do normalnego życia.

Podczas wizyt psycholog bierze zawsze pod uwagę sytuację rodzinną oraz środowiskową nastolatka oraz wpływ wydarzeń z przeszłości na teraźniejsze zachowanie. Daje również cenne wskazówki rodzicom ma temat właściwego postępowania z dzieckiem. Z terapii oferowanych przez poradnie psychologiczne mogą skorzystać dzieci oraz młodzież, w wieku od 3 do 18 lat. Jest ona zawsze oparta na konkretnych działaniach, co sprawia że skutecznie leczy zaburzenia psychiczne oraz skutecznie rozwiązuje poszczególne problemy związane z dorastaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here