Większość Polaków nie posiada praktycznie żadnych oszczędności, a znaczna część z nas podsiada spore zadłużenie. Jak szybko i skutecznie wyjść z długów i zacząć oszczędzać pieniądze? Jest kilka bardzo prostych i jednocześnie niezwykle skutecznych sposobów na szybkie wyjście z długów.

Jak dorobić do pensjiAby zdobyć wolność finansową i pozbyć się ciążących nam długów warto zastosować kilka prostych kroków. Pierwszym z nich jest spisanie wszystkich długów, które posiadamy z oznaczeniem kolejności ich spłaty. Taką listę najlepiej zawiesić w widocznym miejscu, aby stale nam przypominała, że jesteśmy na wojnie z długami. Na tej liście powinny znaleźć się wszystkie długi, czy to kredyty, pożyczki, zadłużenie w spółdzielni mieszkaniowej czy u rodziny. Cyframi zaznaczmy, którego z długów chcemy pozbyć się najpierw i całą naszą energię poświęcamy na spłacenie tego właśnie długu. Gdy już uda nam się spłacić pierwszy z nich fundusze, które do tej pory przeznaczaliśmy na jego spłatę przeznaczamy w całości na spłatę kolejnego długu z naszej listy.

Kolejnym krokiem powinno być ograniczenie naszych wydatków do niezbędnego minimum. Koniec z jedzeniem na mieście, kawą w kawiarniach, wyjściami do kina czy na drinka z przyjaciółmi. Koniec z zakupem nowych ubrań, książek czy sprzętów elektronicznych.
Aby przyśpieszyć walkę z zadłużeniem warto poszukać również dodatkowego źródła dochodu.

Jak dorobić do pensji, aby przyśpieszyć spłatę długów?

Sposobów jest wiele. Można poszukać dodatkowej pracy wieczorami lub w weekendy. Umiesz robić strony internetowe? Rób to po godzinach. Jesteś grafikiem? Rób projekty w weekendy. Umiesz pisać teksty? Dorabiaj jako copywriter. Pomysłów na zdobycie dodatkowego źródła dochodu jest mnóstwo. Czasem wystarczy rozejrzeć się dookoła i popytać znajomych bądź rodziny, a dodatkowe zajęcie na pewno się znajdzie.

Kolejny krok, który pomoże nam szybko zmniejszyć zadłużenie to wyprzedaż rzeczy, których nie używamy i nie są nam potrzebne. Sprzedać możemy dosłownie wszystko – ubrania, książki, sprzęt RTV i AGD, sprzęt sportowy, płyty, gry planszowe. To szybki i prosty sposób na zdobycie dodatkowej gotówki.

Gdy już pozbędziemy się długów czas na oszczędzanie. Najlepiej tuż po wypłacie odłożyć część pensji na specjalne konto oszczędnościowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here