Chłopcy i zimowe ubieranie to ciężki orzech do zgryzienia. Z reguły zawsze jest im gorąco. Nigdy nie marzną, a czapka, szalik i rękawiczki zawsze wręcz ich gryzą i przeszkadzają. W końcu jak można się swobodnie bawić mając jakieś takie dziwne rzeczy na głowie? Każda dodatkowa warstwa krępuje ich ruchy i przez to są wiecznie niezadowoleni, a kiedy tylko mama nie patrzy od razu ściągają co tylko się da. Jak przekonać takiego malucha do ciepłego ubierania się o tej porze roku? Co zrobić, żeby zaczął się grzecznie ubierać?

Zainteresuj go czymś

Rewelacyjnym sposobem na czapki zimowe dla chłopców oraz wszystkie inne niezbędne akcesoria do ubierania zimą są naszywki i nadruki z ich ulubionymi bohaterami z bajek i programów telewizyjnych, które namiętnie oglądają. Teraz to bardzo proste, nie musimy się wcale wysilać i szukać specjalnych naszywek w pasmanteriach, a potem samodzielnie je przyszywać wiecznie kując się igłą po palcach. Oferta sklepów jeśli chodzi o czapki zimowe dla chłopców i w ogóle odzież zimową dla dzieci jest tak szeroka, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. To doskonały patent, aby nasze dziecko w końcu zaczęło z dumą nosić czapkę, a nie chowało ja po wszystkich możliwych katach, byleby tylko jej nie zakładać.

Sposoby dla najmłodszych

Jeżeli chodzi o najmłodsze pociechy, które jeszcze jeżdżą w wózkach lub dopiero zaczynają chodzić a i tak namiętnie ściągają wszystkie nakrycia głowy, to świetnym rozwiązaniem będą czapki zimowe dla chłopców wiązane pod brodą. Dzięki nim z łatwością uniemożliwimy maluchom samodzielne ściąganie czapeczek. To też świetny model dla dzieci, które uprawiają sporty zimowe, ponieważ dzięki specjalnym wypustkom na uszy, są one ciągle przykryte, co minimalizuje szanse na zawianie. Takie nakrycia głowy świetnie sprawdzają się też pod kaski na przykład na narty. Jeżeli chodzi o inne świetne sposoby na zimowe ubierania dla najmłodszych, to rewelacyjnie sprawdza się stary jak świat patent z rękawiczkami na sznurku. Dzięki temu, że przełożymy je przez rękawy, to maluch ich nie zgubi i nawet jeśli zechce je ściągnąć to i tak, zawsze będą pod ręką.

Podsumowując, ubieranie chłopców zimą to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Jednak dzięki zastosowaniu kilku prostych trików jest spora szansa, że uda się nam przekonać dziecko do odpowiedniego ubierania się i zabezpieczania przed mrozem na zewnątrz. Ulubiony bohater na czapce, czy też patent z nakryciem głowy wiązanym pod brodą na pewno się sprawdzą i ocalą malucha przed niejednym przeziębieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here