Najlepszą metodą wspomagania i leczenia górnych dróg oddechowych oraz zapobieganiu wszelkim chorobom jest inhalacja. Szczególnie jest to ważne w przypadku dzieci. Inhalator pozwala nam na bezpośrednie podanie leku, świetnie sprawdza się w przypadku alergików i astmatyków. Obecnie na rynku znajdują się różne inhalatory dla dzieci, jak wybrać właściwy?

Jak działa inhalator?

Obecnie w terapii stosuje się dwa rodzaje inhalatorów dla dzieci: tłokowe i siateczkowe. Po zaaplikowaniu do urządzenia lekarstwa zmieniają je w leczniczą mgiełkę. Następnie ta jest wdychana przez dziecko. Inhalatory dla dzieci są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ dziecko wdycha substancję czynną bezpośrednio do płuc, dzięki czemu szybciej może ona zadziałać i przynieść małemu pacjentowi ulgę.

Inhalatory dla dzieci sprawdzą się nie tylko w przypadku alergików i astmatyków, ale również są świetnym sposobem na radzenie sobie z wszelkimi infekcjami górnych dróg oddechowych, zwłaszcza w okresie przeziębień. Sposób podawania leku przez inhalator dla dzieci, zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów, ubocznych leków, oraz szybciej odblokowują zalegająca wydzielinę np. w przypadku zapalenia zatok. Ważną informacją jest to, że nie należy do inhalatorów wlewać, żadnego rodzaju olejków eterycznych. Po pierwsze dlatego, że możemy uszkodzić urządzenie, a po drugie, że mogą poważnie zaszkodzić dziecku, zwłaszcza astmatykowi.

Jak wybrać najlepszy inhalator?

Wybór dobrego inhalatora dla dziecka wcale nie jest prosty. Inhalatory powinny przede wszystkim posiadać wszelkie atesty i dobrze by było, aby ich wygląd również był przyjazny dla małego pacjenta, tak aby mimo złego samopoczucia, dobrze mu się kojarzył. Aby inhalator służył nam przez lata, powinien mieć ustniki dostosowane do każdego etapu, rozwoju dziecka, dla najmłodszych, istnieją często smoczki, do inhalacji. Wiele producentów oferuje również maseczkę dla większego dziecka oraz dorosłego, dzięki temu urządzenie będzie służyć całej rodzinie. Warto również zwrócić uwagę na ilość filtrów w zestawie, ponieważ w okresach newralgicznych, sporo ich zużyjemy. Należy również sprawdzić, na jakich lekach sprzęt został przebadany, tak by mieć pewność, czy ten, który my chcemy podać, zostanie prawidłowo podany akurat przez to konkretne urządzenie. Dużym ułatwieniem jest też możliwość zasilania bateriami, dzięki temu inhalator będziemy mogli zabrać ze sobą w podróż, oraz możliwość łatwego czyszczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here