Niektórych do gry na instrumencie zainspirowały zajęcia z kółka muzycznego w szkole, kolejnych przypadkowa rozmowa na ten temat w autobusie, a jeszcze innych dostrzeżony koncert w wykonaniu ulicznego muzyka. Niezależnie od motywacji, jedno jest pewne: to pomysł, który na dłuższą metę może się zamienić w wartościowe hobby. I to niezależnie od wieku, zainteresowań czy nawet dostępu do własnego instrumentu.

W formie pasji może się tym zajmować absolutnie każdy. Ba! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podejść do tego na zasadzie eksperymentu i co jakiś czas zmieniać instrument na zupełnie inny – tak, by ostatecznie wybrać ten, przy którym serce bije nieco mocniej.

Gra na instrumencie jako hobby

Gra na dowolnym instrumencie (nawet tym wynajętym, bo przecież nie trzeba od razu inwestować we własny sprzęt) rozwija człowieka na wiele różnych sposobów. To doskonały sposób na ćwiczenie pamięci, samodyscypliny, koordynacji ruchowej oraz koncentracji na określonym zadaniu. I chociaż może to być jednym z wielu hobby, to bez wątpienia wniesie wartość także do innych aspektów życia – zarówno prywatnego, jak i zawodowego.

Gra na instrumencie dla własnej przyjemności to również okazja do tego, by zdobyć nowe doświadczenia, wkroczyć do zupełnie innego środowiska oraz przekonać się, jak na świat – z perspektywy muzyki, ale też nie tylko – spoglądają inni ludzie.

Dlaczego warto grać na instrumencie?

Gra na instrumencie może przynieść wiele korzyści. Jest w stanie szybko i skutecznie poprawić humor i zredukować stres, czyli w praktyce stanowi świetne antidotum na słaby dzień w szkole czy niepowodzenia w pracy.

Mało tego! Samodzielne komponowanie uruchamia ludzką kreatywność i uczy, że nie wszystko musi być zaplanowane od „A” do „Z”. Uświadamia, że improwizacja też może wnieść do życia wiele dobrego.

Warto również zaznaczyć, że każdy postęp to źródło ogromnej dumy i satysfakcji, a także doskonały grunt do budowania poczucia własnej wartości. Dlatego skuteczna nauka gry danego utworu może zaprocentować również pod takim kątem.

Artykuł powstał przy współpracy z Vibe.pl – wypożyczalnią instrumentów muzycznych online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here