Okulary wbrew pozorom spełniają nie tylko zadania użytkowe. Umiejętnie dobrane oprawki mogą okazać się również bardzo ciekawym elementem naszej codziennej stylizacji. Między innymi dlatego też warto wybrać dobry salon optyczny, który oferuje szeroki wybór nowoczesnych oprawek.

Dlaczego warto odwiedzić dobry salon optyczny?

W najlepszych salonach optycznych można nie tylko wybrać wysokiej klasy okulary, ale również można wykonać badanie optometryczne. Bez pomocy specjalistycznego sprzętu i doświadczonego optyka bardzo trudno o rzetelną analizę wyników i dobranie najlepszych szkieł. W zwykłych salonach optycznych wykonać można tylko tradycyjne badanie refraktometrem i foropterem. Tylko w najlepszych punktach można wykonać zdecydowanie bardziej skomplikowane badania specjalistyczne.

Jakie badania specjalistyczne można wykonać w dobrych salonach optycznych?

Jak wspomniano powyżej w profesjonalnych salonach optycznych można wykonać specjalistyczne badania okulistyczne. Mowa tutaj między innymi o badaniu w lampie szczelinowej. Jest to idealne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy muszą dokonać precyzyjnego pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Doświadczony optyk, dzięki nowoczesnym urządzeniom, jest w stanie sprawdzić również rzeczywistą sprawność akomodacji oraz widzenia obuocznego. W Polsce coraz więcej salonów optycznych dokonuje pomiarów parametrów oka w zaawansowanej technologii 3D. Odpowiednio wyszkolony specjalista mierzy środek obrotu gałki ocznej, dzięki czemu bez problemu będzie w stanie dobrać najlepsze soczewki okularowe.

Dlaczego warto systematycznie odwiedzać salon optyczny?

Systematyczne badanie wzroku, to jeden z najważniejszych elementów jeżeli chodzi o dbanie o zdrowie oczu. Doświadczony optyk jest w stanie wykryć nawet bardzo wczesne objawy wielu groźnych chorób oczu. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można znacząco poprawić komfort widzenia i uniknąć wielu problemów zdrowotnych w niedalekiej przyszłości. Regularne badanie wzroku odgrywa bardzo ważną rolę przede wszystkim w przypadku najmniejszych pacjentów. Dzięki nowoczesnym technologiom w salonach optycznych rutynowe kontrole przeprowadzane są w wygodnych i bezpiecznych warunkach. Samo badanie trwa tylko kilka minut, dlatego też nie trzeba marnować cennego czasu na stanie w długich kolejkach. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że salony optyczne wykonują nie tylko badania. Coraz więcej punktów zajmuje się sprzedażą i serwisem okularów. Ciekawą propozycją może okazać się również możliwość ubezpieczenia okularów.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami Glasson – oprogramowanie dla optyków i optometrystów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here