Pierwsza komunia święta jest bardzo wyjątkową chwilą dla każdego katolika. W tym dniu ważne jest zadbanie o właściwą oprawę uroczystości. Dekoracje stołu, niezależnie czy przyjęcie odbywa się w domu czy tez nie, powinny być odpowiednio dobrane. Bukiety kwiatów, pamiątki dla gości i piękny tort to wszystko sprawia iż ten dzień będzie wyjątkowy i miło wspominany. Na rynku dostępny jest szeroki wybór dekoracji na komunię, takich jak np. https://szkloidekoracje.pl/pl/c/DEKORACJE-KOMUNIJNE/791, co pozwoli na stworzenie oryginalnego wystroju wnętrza.

Stylowe dodatki dekoracyjne stołu

Stół powinien być nakryty białym obrusem. Biały jest wyrazem delikatności i niewinności, dlatego jest kolorem przewodnim. Dodatki w zależności od płci możemy dobrać z dodatkiem delikatnego różu bądź błękitu. Na przykład bukieciki kwiatów w białym wazonie w kolorze białym z niebieskimi wstążkami będą świetną dekoracją na komunię. Białe żywe kwiaty doskonale wpiszą się w eleganckie przyjęcie. Połączenie wazonów ze świeczkami sprawi iż pomieszczenie nabierze luksusowego klimatu. Serwetki również mogą mieć dodatek tego koloru w nadruku. Ta sama zasada obowiązuje u dziewczynki. Ważne jest by nie przesadzić z intensywnością oraz ilością kolorów. Przewodnim odcieniem powinna być biel. Oczywiście można postawić na uniwersalność i dobrać złote dodatki. Styl minimalistyczny jest bardzo modny w każdych aranżacjach, także komunijnych. Dekoracje na komunię z elementami złota cechują się delikatnością.

Zaproszenie komunijne

Zaproszenie komunijne zachowane w białym kolorze wypisane złotą czcionką będzie bardzo eleganckie. Kształt zaproszenia jest kwestią indywidualną, jednak powinno być wybrane  w tym samym akcencie co wystrój stołu. Warto również podziękować gościom za przybycie wręczając im drobne upominki. Mogą to być porcelanowe aniołki z napisem „dziękujemy za przybycie”. Upominki ustawiamy przy każdym nakryciu nad talerzem. Nawet najdrobniejszy drobiazg z przepiękną dedykacją doskonale spełni swoje zadanie. Dodatkowo zamknięty w stylowym pudełeczku ze złota hostią będzie wyglądać niezwykle stylowo i elegancko. Przy okazji dzięki ozdobnemu opakowaniu spełni funkcje dekoracji na komunię.

Dekoracje tortu komunijnego

Tort komunijny jest główną atrakcją komunijną. Bez względu czy jest on piętrowy czy w kształcie księgi ważnymi dodatkami są ozdoby. Napisy w kolorze złotym bądź figurki cukrowe są zawsze sprawdzalne i będą świetnie wyglądały. W przypadku tortu dla dziewczynki można umieścić na nim cukrowe kwiatki w odcieniu różu i bieli. Z umieszczoną na środku hostią z złotymi zdobieniami będzie bardzo dobrze wyglądał. Na pewno zachwyci gości swoim eleganckim wykonanie, nie wspominając już o smaku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here