Telewizor z funkcją smart TV staje się normą w większości polskich domów. Dzięki nowoczesnej technologii klasyczny odbiornik stał się inteligentnym urządzeniem, które można szybko podłączyć do Internetu oraz znacznie rozszerzyć jego standardowe funkcje. Dlaczego warto posiadać telewizor ze smart TV? Na jakiej zasadzie działa ta technologia? 

Smart TV – najważniejsze informacje

Smart TV jest funkcją umożliwiającą ciągły dostęp do Internetu. Telewizor odbiera zarówno telewizję nadawaną drogą satelitarną, cyfrową oraz internetową. Za pomocą sieci WI-FI można zainstalować popularne aplikacje mobilne takie jak Netflix, Spotify czy YouTube.  Korzystając ze smart TV zyskuje się dostęp do materiałów znajdujących się także na platformie VOD (ang. Video on Demand), mając dostęp do niezliczonej ilości programów, nagradzanych filmów oraz kultowych seriali. Dodatkowo można surfować po Internecie i korzystać z przeglądarek. Po odpowiednim skonfigurowaniu dozwolone jest również oglądanie zdjęć. System smart TV jest coraz częściej ściśle zintegrowany z oświetleniem oraz czujnikami w domu. W ten sposób urządzenia tworzą kompatybilną sieć umożliwiającą komfortowe zarządzanie nowoczesnym domem na co dzień.

Aby urządzenie mogło w pełni korzystać ze smart TV, musi mieć zapewniony pełny dostęp do sieci. Używając łącza Ethernet lub routera należy podpiąć telewizor do Internetu. Kluczowe znaczenie ma prędkość łącza szerokopasmowego – jeśli połączenie będzie zbyt słabe, programy będą się zacinać, co uniemożliwi płynny odbiór. Przyjmuje się, że w przypadku filmów HD niezbędne będzie 10 Mbps, natomiast filmy FULL HD będą płynne w przypadku co najmniej 20 Mbps.

Czy warto posiadać smart TV w swoim telewizorze?

Smart TV pozwala na rozszerzenie funkcji klasycznego telewizora. Aktualnie opcja ta traktowana jest jako standard. Korzystając z niej można w szybki sposób uzyskać dostęp do ulubionych propozycji filmowych. Dzięki smart TV możliwe jest granie w gry wideo, nawet bez podpinania konsoli. Posługując się odbiornikiem z funkcją smart, można nawet przełączać programy za pośrednictwem  smartfonu.

Do jednych z najlepszych producentów nowoczesnych telewizorów, wyposażonych w opisywany technologię SMART należą Samsung oraz Sony. Tylko oficjalny dystrybutor SAMSUNG pozwala na zakup telewizorów z najwyższą jakością obrazu. Z kolei strefa marki SONY dostępna w sklepach stacjonarnych i internetowych, prezentuje niezawodne telewizory pozwalające na łączenie się z aplikacjami mobilnymi. Należy pamiętać, że tylko sprawdzony i renomowany sklep RTV i AGD zawiera odbiorniki popularnych producentów w najatrakcyjniejszych cenach. Warto porównać konkretne modele i przekonać się, który najlepiej sprawdzi się we własnym salonie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here