CZY ISTNIEJE IDEALNY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY? PRZEDSTAWIAMY KILKA PORAD JAK GO ZNALEŹĆ

0
686

Zaręczyny to tradycja, o której wspomina już Stary Testament. W ciągu wieków przechodziła liczne ewolucje. Od umowy formalnej, zapisanej w prawie rzymskim, po tradycję początku okresu narzeczeństwa w religii chrześcijańskiej. A skąd wziął się zwyczaj obdarowywania wybranki serca pierścionkiem zaręczynowym? W 1477 r. austriacki Arcyksiążę Maksymilian wręczył pierścionek swojej świeżo upieczonej narzeczonej Marii Burgundzkiej, co spotkało się z wielkim entuzjazmem i przyjęło się najpierw w świecie arystokracji, a następnie w niższych kastach. Współcześnie pierścionek jest ważnym symbolem, często przekazywanym z pokolenia na pokolenie, jako rodzinny klejnot. Zazwyczaj jego wybór wiąże się jednak z niełatwymi poszukiwaniami, które ułatwi te kilka prostych rad.

1. Wybierz metal szlachetny

Wybór pierścionka najlepiej zacząć od decyzji na temat kruszca, z którego jest wykonany oraz jego koloru. Pozwoli to znacznie ograniczyć liczbę przeglądanych modeli i zaoszczędzi nam sporo czasu. Niemal każda kobieta ma w tej sferze swoje preferencje: część woli srebro, inne złoto, a dla niektórych nie ma to większego znaczenia. Poszukiwania warto zatem zacząć w szkatułkach ukochanej, pytając o to również jej przyjaciółki czy rodzinę. Kto wie, może Wasza partnerka marzy o tak modnym ostatnio pierścionku zaręczynowym w kolorze różowego złota? Tak oryginalny wybór z pewnością wyróżni Waszą wybrankę i potwierdzi jak dobrze ją znacie. Stawiając na złoto, mamy jeszcze kilka opcji – białe (z wyglądu przypominające srebro), czy klasyczne żółte złoto, występujące w kilku próbach.

2. Określ styl pierścionka

Wybór metalu szlachetnego i jego koloru masz już za sobą.  Teraz pora na dobór stylu w jakim będzie on wykonany. Wzór pierścionka zaręczynowego dobiera się zazwyczaj pod kątem osobowości i upodobań partnerki. Większość Pań stawia na bezpieczną klasykę, której ponadczasowy charakter nigdy nie wychodzi z mody. Prosty pierścionek z diamentem to również odpowiedni wybór dla Panów, którzy nie są pewni preferencji swojej partnerki. A co jeżeli Wasza partnerka lubi odważnie eksperymentować ze swoim stylem? Warto wtedy postawić na nieco bardziej wyraziste i ozdobne wzory pierścionków zaręczynowych, o oryginalnych kształtach i zdobieniach. Jeżeli Wasza partnerka lubi delikatne, pastelowe odcienie, warto rozważyć również pierścionek zaręczynowy z różowego złota, który podkreśli dziewczęcy urok każdej kobiety.

3. Kamień – który wybrać?

Wybrałeś styl i kolor pierścionka, kolejny krok to ozdobne elementy – na jaki kamień najlepiej się zdecydować? A może wybrać połączenie kilku z nich? W decyzji pozwoli Ci określenie max. budżetu jakim dysponujesz. Pierścionki zaręczynowe to bowiem nie tylko diamenty, ale również bogata oferta kamieni szlachetnych m.in. szafir, rubin, ametyst, topaz czy np. klasyczna perła. Ich wielkość czy szlachetność określą znaczną wartość całkowitą pierścionka. Każdy z kamieni ma również swój unikalny styl i znaczenie, które może nadać pierścionkowi dodatkowego charakteru. Szafir to ciekawość świata, rubin – energia i dynamizm, topaz pokochają marzycielki, ametyst łagodzi stres, szmaragd wprowadza harmonię, a perła to niewinność i kobiecość. Wybór zdobienia warto podyktować charakterem wybranki, a każda kobieta na pewno doceni dodatkowe serce, które w to włożyliście.

Czy istnieje zatem idealny pierścionek zaręczynowy? Każdy mężczyzna marzy o tym, aby uszczęśliwić swoją partnerkę. Warto jednak pamiętać, że to jedynie symbol,  a najważniejsze w tym wydarzeniu jest Wasze uczucie i chęć spędzenia ze sobą całego życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here