Baterie używane w zlewach kuchennych powinny różnić się od tych wykorzystywanych w umywalkach łazienkowych. Przede wszystkim – powinny być dostosowane do rozmiaru komory w zlewie. Co nie mniej ważne – powinny być łatwe w obsłudze, pozwalać stopniować pomiędzy ciepłą a zimną wodą oraz posiadać wygodną, użyteczną wylewkę. Poniżej opowiemy nieco więcej o tych elementach.

Praktyczne baterie do zlewu – kilka porad przed wizytą w sklepie

Baterie to urządzenia występujące w wielu rozmaitych wersjach, różniące się zarówno sposobem obsługiwania, wielkością, obecnością dodatkowych udogodnień oraz innymi istotnymi parametrami. Do najchętniej wybieranych należą baterie naścienne oraz sztorcowe – których krótką charakterystykę warto przedstawić.

Baterie naścienne, nazywane również podtynkowymi, przykręcane są do złączy prowadzących ciepłą oraz zimną wodę, które wychodzącą ze ściany. Jeszcze przed kilkoma laty były to jedne z najpopularniejszych baterii wybieranych w polskich domach. Ich zaletą jest duża wytrzymałość oraz fakt, że nie zajmują zbyt wiele miejsca. Niestety, ale montaż baterii naściennej wymaga „wdarcia” się w głąb ściany – czyli po prostu jej kucia.

Baterie sztorcowe, czyli baterie stojące, wysunęły się na prowadzenie w rankingu popularności już parę lat temu. Zaletą tych baterii są duże walory estetyczne oraz możliwość swobodnego manipulowania ich elementami. Baterie takie są podłączane za pomocą wężyków przewodzących, znajdujących się zazwyczaj poniżej zlewu.

Baterie do zmywaków kuchennych – wygodne, proste w obsłudze, schludne

Jaka powinna być bateria kuchenna? Przede wszystkim – powinna być wygodna w użyciu. Bateria musi mieć na tyle długą wylewkę, aby bez problemu sięgnęła przynajmniej środka powierzchni zlewozmywaka. Sama wylewka musi być koniecznie regulowana – byśmy mogli swobodnie manipulować nią w czasie zmywania naczyń i przygotowywania posiłków, gdy zużywamy duże ilości wody.

Istotnym elementem wylewki jest także perlator – czyli końcówka napowietrzająca. Wyposażone w perlator wylewki pozwalają zmniejszyć ilość zużywanej wody, a tym samym – zaoszczędzić trochę pieniędzy na opłatach za jej użycie.

Wylewka baterii powinna być również odpowiednio wygięta – dzięki czemu będziemy mogli swobodnie wypełnić zlewozmywak wodą lub brudnymi naczyniami. Najlepiej sięgać po wylewki wygięte lekko ku górze, które są pod tym względem najwygodniejsze w użyciu. Baterie z takimi wylewkami znajdziesz pod linkiem: https://ekomonter.eu/kategoria-produktu/technika-sanitarna/baterie/kuchenne/.

Warto też zwrócić uwagę na pokrętła lub uchwyt, za pomocą których będziemy powodować upływ wody. Oba rozwiązania mają swoich oddanych fanów – my jednak polecamy baterie z jednym uchwytem. Dlaczego? Przede wszystkim – jest łatwiejszy w obsłudze. Przełączenie pomiędzy zimną a ciepłą wodą trwa dosłownie sekundę. W przypadku baterii z dwoma pokrętła – ich wyregulowanie zajmuje więcej czasu, a tym samym – jest mniej wygodne w czasie intensywnego maratonu gotowania.

Na koniec warto podkreślić, że dobrym rozwiązaniem są zarówno baterie o jednoczęściowym korpusie, jak i te o rozbudowanej konstrukcji. Pierwsze są częściej wybierane ze względu na ich mniejszą awaryjność. Drugie – z uwagi na ich różnorodne kształty, pozwalające dostosować je do wolnego otoczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here