Jesień to pora, kiedy w naszej diecie zaczynają dominować rozgrzewające dania i napoje. To również okres charakteryzujący się spadkiem odporności, skutkującym częstszymi infekcjami i chorobami. Warto zainwestować wówczas w kilka gadżetów kuchennych, dzięki którym będziemy mogli nie tylko przyrządzać smaczne i pożywne posiłki ale również wykorzystać potencjał sezonowych warzyw i owoców, wzmacniając nasz organizm od środka. Oto urządzenia, które sprawdzą się w tej roli doskonale.

Wyciskarka

Gadżet ten jest absolutnym hitem, jeśli chodzi o dbanie o zdrowie. Zasada działania wyciskarki polega na miażdżeniu i wyciskaniu surowca za pomocą wałka, który obraca się z prędkością 70-120 obrotów na minutę. Dzięki temu warzywa bądź owoce umieszczone w wyciskarce nie są nagrzewane ani napowietrzane. Zaletą tego urządzenia jest uzyskanie pełnowartościowego, gęstego soku, którego nie otrzymalibyśmy za pomocą sokowirówki.

Koszt dobrej jakościowo wyciskarki to ok. 2000zł.

Parowar

Cieszący się rosnącą popularnością parowar to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną utrzymać lekkostrawną i zdrową dietę przez całą jesień i zimę. Niewątpliwą zaletą gotowania w parowarze jest obniżona kaloryczność potraw, gdyż nie ma konieczności dodawania tłuszczu. Ponadto jednocześnie możemy przyrządzać kilka dań bez ryzyka przenikania zapachów czy smaków. Urządzenie jest również wygodny w czyszczeniu – poszczególne jego elementy można łatwo umyć.  Gotowanie w parowarze to gwarancja zdrowych potraw, które pod wpływem obróbki termicznej tracą trzykrotnie mniej witamin i minerałów niż w przypadku tradycyjnego gotowania czy smażenia.

Parowar możemy kupić już za 500zł, natomiast na taki o bardziej zaawansowanych funkcjach wydamy ok.1000zł.

Szybkowar

Kolejne urządzenie, które uczyni jesienne gotowanie szybszym i przyjemniejszym. Fenomen szybkowaru polega na prawie trzykrotnym skróceniu czasu gotowania dzięki obróbce w środowisku podwyższonego ciśnienia. W ten sposób rosół ugotujemy już w 20 minut zamiast w godzinę, a ziemniaki będą gotowe po 8 minutach gotowania. Szybkowar to idealne rozwiązanie dla osób, które stawiają na domową kuchnię i jednocześnie nie chcą tracić czasu na przyrządzanie potraw. Cena za szybkowar to około 200-500zł.

Wolnowar

Przeciwieństwem szybkowaru jest wolnowar. Wbrew pozorom nie jest to urządzenie, które spowalnia nasze przyrządzanie potraw. Wręcz przeciwnie!  Czas poświęcony na przygotowanie dania jest taki sam jak w przypadku szybkowaru, natomiast samo danie musi spędzić więcej czasu w urządzeniu, ale już bez naszego udziału. Na czym więc polega fenomen wolnowaru? Przede wszystkim na tym, że gotowanie odbywa się w dość niskiej temperaturze, co prawda trwa dłużej, natomiast danie zachowuje doskonały smak. Idea slow-cookingu została zaczerpnięta z dawnych czasów, gdy nasi przodkowie przygotowywali jedzenie nad ogniskiem, długo trzymając mięso w dymie lub żarze. 

Ile kosztuje wolnowar? To wydatek rzędu 200-700zł.

Zakup urządzenia na lata

Zaproponowane przez nas produkty to inwestycja, która będzie nam służyła latami, oszczędzając nasz czas i jednocześnie zapewniając posiłki zdrowe i bogate w składniki mineralne oraz witaminy. Jeśli marzy nam się jedno z wymienionych urządzeń, a chwilowo nie dysponujemy środkami na jego zakup, pomocna może okazać się pożyczka online. Wnioskujemy o nią wygodnie przez Internet, we wniosku określamy kwotę oraz okres spłaty, a po pozytywnej decyzji pożyczkodawcy pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia. 

Jesień to doskonały moment na zadbanie o swój organizm. Ten odwdzięczy się nam świetną formą oraz zdrowiem nawet w okresie sezonowych infekcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here