Akademia Ignatianum to katolicka prywatna uczelnia, która oferuje zarówno licencjat, jak i studia II stopnia w Krakowie na wielu ciekawych kierunkach. Po ukończeniu nauki absolwent może rozpocząć pracę w zawodzie z dużą dawką praktycznej wiedzy. Akademia podczas rekrutacji akceptuje dyplom licencjacki zdobyty na każdej uczelni w Polsce, a także w innych krajach. Na jakie bezpłatne kierunki stacjonarne warto się zdecydować podczas wyboru studiów II stopnia?

Studia II stopnia w Krakowie: arteterapia

Arteterapia to praktyczny kierunek, który szkoli studentów w zakresie wykorzystywania wielu form sztuki, takich jak muzyka, malarstwo czy teatr, w procesach rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Jest to kierunek humanistyczny prowadzony w Instytucie Nauk o Wychowaniu na Wydziale Pedagogicznym. Celem studiów jest przekazanie studentom interdyscyplinarnej wiedzy na temat pracy z pacjentami wymagającymi terapii fizycznej lub duchowej. Arteterapia szczególną popularnością cieszy się wśród dzieci, seniorów oraz osób po traumatycznych przeżyciach. Zajęcia zawierają m.in. elementy pedagogiki, psychologii czy socjologii.

Administracja i polityka publiczna

Absolwent tego kierunku doskonale wie, jak przeprowadzać wszystkie procesy administracyjne, decyzyjne oraz w jaki sposób prowadzić politykę publiczną instytucji i organizacji. Podczas zajęć przekazywana jest wiedza na temat tego, w jaki sposób zaplanować działania administracyjne oraz jak prawidłowo przewidywać skutki podejmowanych decyzji. Student poznaje sposoby na skuteczne przeprowadzanie analiz i prowadzenia efektywnych projektów w obrębie polityki publicznej. Praktyczne zajęcia nastawione na aktualność odbywają się w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji, należącym do Wydziału Pedagogiki.

Studia II stopnia: zarządzanie strategiczne w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych

Kierunek ten przygotowuje studentów do pracy w sektorze nowoczesnego rynku pracy oraz przedsiębiorczości. To innowacyjny i oryginalny kierunek, który łączy w sobie dwa porządki: dostosowanie się do wymagań i możliwości zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Zdobyta umiejętność elastycznego manewrowania pomiędzy potrzebami obu stron sprawia, że absolwent świetnie odnajduje się w obszarze Human Resources. Studenci po ukończeniu tego kierunku świetnie sprawdzają się jako managerowie instytucji publicznych i prywatnych, a także jako pracownicy szeroko pojętego sektora usługowego. Praktyczne zajęcia nastawione są na współczesną wiedzę, zgodną z obowiązującymi na rynku pracy trendami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here