Rozwój osobisty przeszedł długą drogę ewolucji w ostatnich latach. Wraz z nim pojawiło się mnóstwo książek zgłębiając ich tą tematykę. Niektóre tytuły warto jest przeczytać i wyciągnąć z nich wnioski. Do każdej książki musisz wejść ze świeżym umysłem. Rozpoczynając czytanie przyjmij zrównoważoną perspektywę. Zanim jednak kupisz którąkolwiek książkę, koniecznie przeczytaj jej recenzję. 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/ksiazki-o-rozwoju-osobistym-co-musisz-przeczytac/ 

Jakie książki o rozwoju osobistym przeczytać? 

Większość takich książek, a właściwie każda z nich zmieni nasze życie w niewielkim stopniu. Wraz z ciągłym czytaniem podstrony stają się coraz większe, aż pewnego dnia spojrzymy wstecz i zobaczymy, jak bardzo się rozwinęliśmy. Książki o rozwoju osobistym mogą w rzeczywistości nie być najlepsze, ale stopniowo mogą wprowadzać do naszego życia refleksje. 

Takie książki w dobry sposób pokazują nam, jaką drogą powinniśmy się kierować. Książki o rozwoju osobistym możemy podzielić na książki dla początkujących i zaawansowanych. Każdy z nich będą wpływać na nas w różnym momencie naszego życia. 

Najlepsze książki o rozwoju osobistym dla każdego 

,,Myśl i bogać się” – Napoleon Hill 

Książka opowiada o sukcesie i jego zasadach ludzi, w takich jak Andrew Carnegie, Thomas Edison i Henry Ford. Pomimo tego, że książka została napisana 80 lat temu, nadal jest ponadczasowa. Same podstawowe zasady opierają się na ludzkiej naturze i są tak samo aktualne jak kiedyś. Jest to książka uznawana za klasyk Nie bez powodu. W ciągu ostatnich 80 lat Sporo ludzi sukcesu przeczytała ją i uzyskały dzięki niej wiedzę i wgląd, które pomogą osiągnąć własny sukces. 

,,Moc pozytywnego myślenia” – Norman Vincent Peale 

Książka ta pomogła milionom mężczyzn i kobiet osiągnąć spełnienie w ich życiu. Ten fenomenalny bestseller demonstruje siłę wiary w działanie. Dzięki praktycznym techniką przedstawionym w książce, możemy oswoić swoje życie i dać sobie inicjatywę potrzebną do zrealizowania ambitnych celów. 

,,Getting Things Done: Sztuka Bezstresowej Produktywności” – David Allen

W książce doświadczony trener oraz konsultant do spraw zarządzania, dzieli się metodami bezstresowego działania, które przedstawił setkom tysięcy ludzi na całym świecie. Jego założenie jest proste. Nasza produktywność jest wprost proporcjonalna do naszej zdolności do Relaksu. Wówczas nasze umysły są jasne, a myśli zorganizowane i w taki sposób możemy osiągnąć efektywną produktywność oraz uwolnić potencjał twórczy. 

Zobacz też: http://www.panprezent.pl/dlaczego-warto-sluchac-podcastow/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here