Działka w Warszawie to duży wydatek, ale nie można nie wspomnieć, że przy tym również i wygoda, zwłaszcza dla osób, które tu pracują i chcą zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdach. Czy w stolicy można kupić działkę i równocześnie za nią nie przepłacić? Sprawdzamy.

Działka w Warszawie – jak wybrać?

Najdroższe działki to te, które posiadają dobrą lokalizację, czyli są położone w pobliżu pełnej infrastruktury miejskiej,  punktów komunikacyjnych oraz mają asfaltową drogę dojazdową. Cenę działki zyskuje na wartości również w przypadku, gdy ma aktualne pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego i potencjał inwestycyjny.

Chęć zakupu działki w Warszawie wiąże się z jednym, bardzo ważnym pytaniem. Mianowicie, jak nie przepłacić? Na początku należy zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. Jeżeli cenimy sobie spokój, ciszę oraz odrobinę prywatności, nie ma sensu płacić więcej za działkę tylko po to, żeby była położona blisko centrum. W takim przypadku warto skupić uwagę na działkach zlokalizowanych na obrzeżach miasta. Taka ziemia będzie o wiele tańsza, a przy okazji będzie miejscem, gdzie można odpocząć od miejskiej rutyny.

Jeżeli natomiast żyjemy w ciągłym biegu i cenimy sobie bliskość centrum, lepszym rozwiązaniem może okazać się działka w Warszawie np. w pobliżu Śródmieścia. Trzeba pamiętać, że im większa działka, tym wyższa będzie jej cena. Jeżeli i tak nie będziemy mieć czasu na relaks w dużym ogrodzie, bez sensu jest płacić za dodatkową przestrzeń. Zwłaszcza że odpowiednie miejsce do wypoczynku można stworzyć już nawet na niewielkiej działce – wystarczy trochę zieleni, fotel i stolik kawowy.

Na cenę działki w Warszawie i okolicy może również wpływać fakt, iż znajduje się blisko trasy, którą łatwo dojechać do centrum np. samochodem. Nie każdy lubi poruszać się po mieście własnym autem. Dlatego wiele osób zdecydowało się przerzucić na komunikację miejską. Jeżeli także nie jesteśmy zwolennikami stania w korkach w aucie, powinniśmy pomyśleć o zakupie tańszej działki na osiedlu, gdzie dojeżdżają tramwaje i autobusy.

Na co warto zwrócić uwagę?

Działka w Warszawie to koszt co najmniej kilkuset tysięcy złotych, w porywach do nawet kilku, czy kilkunastu milionów. Na co zwracać uwagę przeglądając oferty sprzedaży, żeby nie przepłacić? 

Ceny nieruchomości w dużej mierze zależą od ich lokalizacji. Warto więc  zastanowić się, czy na pewno jest sens płacić za działkę kilkaset tysięcy więcej, tylko dlatego, że leży blisko infrastruktury usługowej i jest lepiej skomunikowana z centrum. To szczególnie ważne w przypadku osób, które mają pracę zdalną i nie muszą przemieszczać się codziennie z jednego końca miasta na drugi.

Przeglądając oferty sprzedaży działek, powinno się zwracać uwagę przede wszystkim na ich powierzchnię. Do najdroższych działek należą te, które mają powierzchnię około 10 000 m2, są one zazwyczaj przeznaczone pod duże inwestycje, a nie pod budowę domu jednorodzinnego. Jeśli chcemy kupić działkę budowlaną,, warto przeglądać oferty sprzedaży działek o powierzchni około 1 000 m2. Taka opcja będzie znacznie tańsza, ale wystarczająca na zbudowanie na niej domu.

Opracowanie GetHome.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here