Dla każdego posiadacza psa, zdrowie i radość jego pupila są niezwykle ważne. Wesoły i chętny do zabawy zwierzak bez wątpienia jest szczęśliwy, co przekłada się na atmosferę panującą w domu. Jednym z najważniejszych czynników jakie mają wpływ na zdrowie i nastrój psa, jest oczywiście pokarm, jaki on spożywa.

Wielu właścicieli psów podejmuje jednak nietrafne decyzje, zwłaszcza, jeśli chodzi o suchą karmę, którą podają później swojemu zwierzakowi. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest rozeznanie w temacie, nim zapadnie decyzja, jaką suchą karmę dla psa wybrać – w końcu zwierzak się nam nie poskarży, że dany produkt mu nie smakuje, a jeśli wybierzemy nieodpowiednią karmę, to możemy też nieświadomie zaszkodzić zdrowiu pieska. A zatem, jak wybrać suchą karmę dla psa i czym się właściwie kierować, przeszukując sklepowe półki w poszukiwaniu karmy idealnej? Grunt, to podnosić swoją świadomość odnośnie psiego jedzenia i wybierać takie pokarmy, które sprawią, że nasze zwierzątko będzie nie tylko okazem zdrowia, ale też przykładem psa pełnego energii.

Jedną z najważniejszych kwestii podczas poszukiwań najlepszej dostępnej suchej karmy dla psa, jest sprawdzenie składników, jakie składają się na konkretny produkt. Niezwykle często pomijamy ten krok, nawet, kiedy mowa o jedzeniu które kupujemy dla siebie, a to duży błąd. Powinniśmy zawsze sprawdzać skład produktu, który nas interesuje – podobnie zresztą datę jego przydatności do spożycia.

Jeśli chodzi o karmę dla psa, to zdecydowanie pierwsze na liście składników użytych do stworzenia karmy powinno znaleźć się mięso. Dlaczego właściwie powinno być ono na samym szczycie listy? Ponieważ oznacza to, że mięso jest głównym składnikiem takiej karmy i jej duży procent to nic innego, jak właśnie mięso. Chyba wszyscy możemy się zgodzić, że psy lubują się w mięsie i potrzebują spożywać je, aby pozostawać w zdrowiu oraz prawidłowo się rozwijać.

Sucha karma dla psów John Dog podkreśla zawsze wysoką procentową zawartość mięsa w produkcie, stąd warto jest się jej przyjrzeć dokładniej. Poza tym, sucha karma powinna zawierać także naturalne suplementy, które ułatwią zwierzakowi trawienie, zadbają o jego stawy, itp. Przykładowymi suplementami, o jakich informację powinniśmy przeczytać na opakowaniu, są np. glukozamina czy L-karnityna. Choć nazwy te mogą brzmieć dziwnie i nic nam nie mówić, to będą one miały znaczny wpływ na utrzymanie kondycji naszego psa na dobrym poziomie. Inną rzeczą, skądinąd dość oczywistą, kiedy spojrzymy na opakowanie karmy, powinna być dla nas informacja o tym, iż produkt zawiera naturalne przeciwutleniacze i pozbawiony jest wszelkich chemicznych dodatków. Kupując produkty, które spożywamy później z rodziną, dbamy o to, by były one w jak największym stopniu naturalne, prawda? Dlaczego zatem mielibyśmy postępować inaczej, poszukując karmy dla naszego ulubieńca? Pamiętajmy, że on także jest członkiem naszej rodziny i chcemy przecież dla niego jak najlepiej.

Szukajmy też karmy, która po prostu jest… Świeża. Produkt, który leżał na półce w sklepie przez długi czas, był przerzucany przez innych klientów i którego termin przydatności do spożycia jest bardzo krótki – najprawdopodobniej nie będzie zachęcał pieska do jego spożycia. Szukajmy zatem karmy, która dopiero co trafiła do sklepu i której data pakowania sięga najwyżej kilku tygodni wstecz. Czując zapach świeżej karmy, nasze zwierzątko z pewnością natychmiast zareaguje i przybiegnie czym prędzej, wiedzione tym smakowitym aromatem, aby spożyć przygotowany dla niego posiłek.

Warto również zwrócić uwagę na wszelkie inne napisy informacyjne, jakie zostały zawarte na opakowaniu suchej karmy. Współcześnie wiele marek stosuje triki zachęcające do kupna właśnie jej produktów, jednak bezpieczniej jest ufać markom premium, które na rynku działają już od wielu lat. Pamiętajmy też o najważniejszej sprawie – dobierajmy karmę odpowiednią dla rasy psa, jego wieku, płci czy aktywności. Jeśli to zrobimy, z pewnością nie spudłujemy wybierając dlań karmę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here