Jeśli umiesz gotować i lubisz to robić, warto w swojej kuchni mieć sprzęt, który Ci to ułatwi. Dziś sprzęty AGD mają mnóstwo różnych właściwości, które sprawiają, że gotowanie nie jest już przykrym obowiązkiem i nie wymaga spędzenia długich godzin w kuchni. To gwarantuje nam dobry mikser z blenderem. Sprawdź, jaki wybrać, aby był najlepszy.

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/mikser-z-blenderem-na-to-koniecznie-musisz-zwrocic-uwage/

Podstawowe parametry, na jakie należy zwrócić uwagę, kupując blender

Blender przyda się do przygotowania różnego rodzaju posiłków. Będą to zdrowotne koktajle, zupy kremy, masła smakowe, ciasta, pasty na kanapki i wiele innych posiłków. Dlatego warto mieć go na wyposażeniu swojej kuchni. Dziś możemy wybierać spośród blenderów ręcznych i kielichowych. Podczas wybierania odpowiedniego dla nas sprzętu, należy więc zwrócić uwagę na jego parametry.

Podstawowa zasada, jaką warto się kierować brzmi: im wyższa moc blendera, tym szersze jego zastosowanie. Blendery o mocy 500-600 W zmiksują nawet tak twarde produkty, jak orzechy. O ile blendery kielichowe zasilane są prądem, o tyle w przypadku tak zwanych żyraf, czyli blenderów ręcznych, coraz bardziej popularne są produkty zasilane baterią. Dobrze jednak pamiętać o tym, że choć zapewniają one dużą swobodę w kwestii używania ich w różnych miejscach, to po pierwsze zajmują znacznie więcej miejsca, niż tradycyjna, zasilana prądem żyrafa, a także mają mniejszą od niej moc.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Poza parametrami technicznymi, dobrze jest zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonany blender. Idealne są takie, które powstały ze szkła i stali nierdzewnej. Są trwałe i będziemy mogli z nich korzystać przez kilka lat. W przypadku blenderów, oprócz ich mocy, warto również sprawdzić, ile obrotów wykonują na minutę. Proponujemy wybierać takie, które mają kilka możliwości zmiany tempa obrotów. Wówczas możemy mieć pewność, że nasze potrawy zostaną dokładnie zblendowane. Dodatkowa opcja w postaci funkcji turbo, która działa pulsacyjnie przyspieszając jeszcze bardziej moment obrotowy, znacznie ułatwia przygotowywanie potraw.

Nowoczesne blendery są dziś również wyposażone w różnego rodzaju dodatkowe elementy. Dzięki temu możemy zrezygnować z posiadania innych sprzętów, na rzecz właśnie takiego wielofunkcyjnego blendera. Wiele z nich ma rączki do ubijania śmietany, pojemniki do kruszenia lodu, noże do krojenia warzyw czy owoców. Blender może więc z powodzeniem zastąpić nawet robota kuchennego.

Zobacz też: http://www.panprezent.pl/jak-pokonac-problemy-ze-snem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here