Wszystko zostało postanowione i ustalone. Przez ostatnie miesiące mocno zaangażowałeś się w swoją pracę, byleby tylko spełnić swoje największe życiowe marzenie o spędzeniu wakacji w cudownym zakątku świata. Polskę znasz już od podszewki, bo dosłownie co roku wyjeżdżasz w Tatry czy nad Bałtyk na swoje letnie wczasy, dlatego tym razem postanowiłeś coś w tej kwestii zmienić – przeżyć prawdziwą przygodę, której nie zapomnisz do końca swoich dni. Santorini – wczasy rzeczywiście mogą być bardzo odkrywcze. Na pewno zapewnią ci całą masę atrakcji zupełnie innych od tych, które znasz ze swoich polskich stron. Czekają na ciebie cudowne widoki podczas przeuroczych zachodów słońca, luksusowe apartamenty zlokalizowane w historycznych jaskiniach oraz bogactwo turystycznych rozrywek, z których to miejsce zdecydowanie słynie. Koniecznie jeszcze przed wylotem sprawdź, co takiego warto w tym miejscu zobaczyć. Im lepiej przygotujesz się teraz do swoich wakacji, tym więcej z nich wyciągniesz i na sto procent wykorzystasz każdą chwilę spędzoną na Santorini.

Mimo iż wyspa Santorini słynie przede wszystkim z dwóch najbardziej rozpoznawalnych turystycznych miejscowości, w których najprawdopodobniej sam się zatrzymasz, skoro ze względu na ich turystyczny charakter znajdziesz tam największą ilość ośrodków noclegowych, to jednak warto czasem wychylić nos poza granice zarezerwowanego apartamentu. Rusz dalej i nie ograniczaj się jedynie do zapoznawania się z terenami umieszczonymi tuż przy twoim hotelu. Koniecznie zarezerwuj sobie przynajmniej jeden wolny dzień i przeznacz go na wycieczkę do przepięknych malowniczych wiosek. To właśnie w tych niepozornych miejscach można poczuć prawdziwy klimat tej wyspy. Większe miasteczka zostały już zmodernizowane i dostosowane do potrzeb europejskich turystów – będą cię one zachwycać, ale nie ukażą ci prawdziwego piękna Sanstorini. Prawdziwy duch tej wyspy wciąż kryje się w niepozornych wioseczkach, które są najokazalszą perłą tych terenów. Zaskoczysz się ich tradycyjną architekturą, a w szczególności krętymi i bardzo, ale to bardzo wąskimi uliczkami, których ciasnota robi naprawdę niezwykłe wrażenie.

Na Sansorini – wczasy na pewno nie udajesz się wyłącznie po to, by skosztować regionalnej kuchni tych terenów. Ważniejsze są dla ciebie inne elementy związane z podróżowaniem – zapoznawanie się z obiektami architektonicznymi i kryjącą się w nich historią, a także odkrywanie typowych dla tej wyspy krajobrazów, którymi można się napawać bez końca. Nie odmawiaj sobie jednak tej przyjemności spróbowania wyjątkowych regionalnych przysmaków. Kuchnia tej wyspy nie rozpowszechniła się jeszcze na świecie i to właśnie między innymi z tego względu koniecznie trzeba jej spróbować na miejscu. Nikt nie jest w stanie tak wiernie odtworzyć tych wszystkich wyjątkowych dań jak rodowici mieszkańcy wyspy. Zaglądaj więc do przydrożnych budek z jedzeniem i każdego dnia pozwól sobie na zamówienie czegoś zupełnie innego. Podróżowanie ma cię kształcić – i to również pod względem kulinarnym.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here