W dobie pandemii rynek inwestowania zadrżał z uwagi na kryzys, jaki sięgnął wielu branż. Jedynym i bezpiecznym pewnikiem w tym aspekcie, zdawać by się mogło, że zostały nieruchomości.

Zanim świat ogarnęła pandemia Covid-19, na szeroki rynek inwestycji, wkraczali chętnie nowi, dopiero wschodzący inwestorzy. Wszystko się zmieniło w minionym roku. Dziś jedną z niewielu branż, które wciąż cieszą się zaufaniem i przynoszą realny zysk, pozostała ta związana z nieruchomościami.

W co Polacy najchętniej inwestowali?

Minione lata pokazały, że Polacy posiadający oszczędności, odważniej i chętniej decydowali się na swoje pierwsze ruchy w dziedzinie inwestowania. Inwestycje w nieruchomości w największych miastach w Polsce, w tym na warszawskiej Ochocie, były jednymi z najliczniejszych i najchętniej podejmowanych. Klienci, którzy do tej pory trzymali zaoszczędzone środki pieniężne na lokatach bankowych, wyszli poza utarte schematy i postawili na mieszkania.

Stało się tak między innymi dlatego, że zyski z lokat z roku na rok, zaczęły graniczyć z jakąkolwiek opłacalnością. Oczywiście część inwestorów, zdecydowała się ulokować środki w szlachetnych kruszcach czy funduszach inwestycyjnych a co bardziej wytrawni gracze- na giełdzie. Jednakże kryzysy gospodarcze na świecie i wreszcie pandemia koronawirusa, doprowadziły do tak dużej niepewności i spadku wartości wielu inwestycji, że jedynym pewnikiem okazały się nieruchomości.

Jakie inwestycje są dziś godne uwagi?

Wraz z pojawieniem się nowych chętnych do lokowania środków w produkty przynoszące zysk, na rynku inwestycji zaczęły jawić się kolejne możliwości. I tak, odważnym krokiem w krąg zainteresowań tych bardziej doświadczonych w inwestowaniu klientów, weszły szeroko pojęte nowe technologie. Ponadto, nie można pominąć dużej branży, oferującej kryptowaluty. Ich rynek jest bardzo dynamiczny i zmienny, ale potrafi przynieść inwestorom duży zysk. Jest to jednak produkt dla klientów o mocnych nerwach, podobnie jak giełda. Dlatego nie każdy inwestor zdecyduje się na taki produkt.

Na co może liczyć dziś inwestor, lokujący środki pieniężne w rynku nieruchomości?

Od naszej wiedzy i rozeznania w rynku zależy, w co będziemy chcieli ulokować zaoszczędzone środki, które w przyszłości przyniosą zysk. Możemy być pewni jednego produktu – to mieszkanie zawsze będzie bezpieczną lokata kapitału, bez względu na to, jakie wahania i kryzysy pojawią się na światowym i rodzimym rynku. Atutów inwestowania w nieruchomości jest co najmniej kilka. Warto przybliżyć najważniejsze:

  • stabilny produkt, którego wartość może jedynie wzrosnąć,
  • mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem, pozwoli na dodatkowy zysk w tym okresie,
  • mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego, to bezpieczna lokata kapitału, która może zabezpieczyć nas lub naszych bliskich na przyszłość.

Zatem, jeśli planujemy lokatę kapitału w nieruchomości, warto rozważyć ich zakup w popularnych dzielnicach, jak Ochota, Mokotów, Wola czy Wilanów. Warto przed podjęciem decyzji przeanalizować ceny i wartości, jakie są oferowane w danej inwestycji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here