Jeśli żadne znane metody na bezsenność nie pomagają lub nawet po ośmiu godzinach nadal budzisz się z uczuciem zmęczenia, to być może problem tkwi w pościeli. Bardzo często wybudzanie się w środku nocy i trudności ze znalezieniem odpowiedniej pozycji są spowodowane np. nieprzyjemnym w dotyku materiałem poszewki. Sprawdź, jak w trzech prostych krokach zadbać o zdrowy sen.

Komplet pościeli z wysokiej jakości materiału

Zdecydowana większość problemów z zasypianiem lub niespokojnym snem zaczyna się od wyboru taniej pościeli ze sztucznego materiału. Poliester może podrażniać skórę i powodować reakcje alergiczne, ponadto nie jest tak miękki i przyjemny w dotyku jak np. naturalna bawełna. Na stronie https://nyks.pl/ można znaleźć komplety pościeli z różnych rodzajów bawełny, dzięki czemu można liczyć na idealne dopasowanie do własnych potrzeb.

Pościel z naturalnych tkanin jest często zbliżona cenowo do zestawów z poliestru, a różnica w jakości snu jest zdecydowanie nieporównywalna. Dobrej jakości bawełna absorbuje pot, jest bezpieczna dla skóry i pozwala jej oddychać. Ponadto chroni przed zmarznięciem w chłodniejsze dni, a jednocześnie zapewnia przewiewność. Jest także świetnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ jest materiałem hipoalergicznym i nie gromadzi np. pleśni.

Wygodna poduszka

Sporo uwagi warto poświęcić także wyborowi poduszki, która bez dwóch zdań powinna odpowiadać potrzebom danej osoby. Dla jednych idealnym rozwiązaniem jest niewielki jasiek, z kolei niektórzy nie wyobrażają sobie zaśnięcia bez dużej poduszki. Grubość i twardość modelu również jest bardzo indywidualną kwestią. Nawet kształt poduszki powinien być wybrany na podstawie własnych preferencji.

Bardzo rozsądnym zakupem są ponadto poduszki antyalergiczne, które są stworzone z myślą przede wszystkim o osobach uczulonych na roztocza. Takie produkty są również wskazane w przypadku alergii na naturalne pierze. Warto ponadto pamiętać, że nieodpowiednia poduszka może przyczynić się do problemów w odcinku szyjnym. Wysokiej jakości model, który chroni to miejsce, ma szczególne znaczenie w przypadku siedzącego trybu życia.

Kołdra w odpowiednim rozmiarze

Wielkość kołdry powinna być dopasowana do trzech czynników: rozmiaru łóżka, wzrostu człowieka i liczby osób śpiących pod nią. Zbyt mała kołdra może powodować przebudzanie się w nocy, gdy zostaną odsłonięte np. nogi. Ponadto w przypadku par może być źródłem konfliktu i zmęczenia, zwłaszcza gdy jedna z osób ma tendencję do owijania się kołdrą. Bardzo duża kołdra może natomiast spadać z łóżka, co również nie pozwala na spokojny sen.

Oprócz rozmiaru istotna jest również waga kołdry, która powinna być dopasowana do preferencji jej właścicieli. Nie powinna jednak być ani zbyt ciężka, ani zbyt lekka. Wysoki komfort snu mogą zapewnić modele antyalergiczne ze sklepu Nyks. Takie kołdry mogą w krótkim czasie znacząco poprawić jakość snu i przywrócić uczucie wypoczęcia o poranku. Sporą popularnością cieszą się także kołdry całoroczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here