Trenażer Kickr to niezastąpione urządzenie dla jeszcze lepszych treningów

0
433

Kolejne urządzenie często wybierane przez sportowców to trenażer, służący do stymulacji prawdziwych doznań podczas treningu w domu. W trakcie działania jest niewiarygodnie cichy i dokładny. Jego głównym zadaniem jest odwzorowanie realistycznej jazdy rowerowej, w domu na rowerku stacjonarnym. Przy użyciu zamachowego koła The Kickr Climb, które jest innowacyjną i przetestowaną technologią. Nasz trenażer Kickr emuluje obciążenie i warunki zewnętrzne w tak realistycznym stopniu, że czujemy się tak, jakbyśmy byli na zewnątrz. Dodatkowo dzięki aplikacjom takim jak ZWIFT oraz TrainerROAD mamy dużo bardziej rozwinięte doznania.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w trenażer Kickr?

Trenażer Kickr jest to urządzenie, które posiada napęd bezpośrednio z magnetycznym oporem. Jest to rozbudowana wersja, gdzie oprócz symulatora podjazdów Climb, posiada również wentylator. Sprzęt jest bardzo stabilny, jego konstrukcja składa się z dwóch poziomych nóg, zapewniających równowagę w trakcie intensywnych sprintów oraz jazdy w pozycji stojącej. Dodatkowym atutem tego sprzętu, jest możliwość wirtualnego odwzorowania nachylenia nawet o 16 %, a maksymalna symulacja treningów może sięgać mocy równej nawet 1800 W. Wymienione funkcje są możliwe dzięki zamachowemu kołu o masie wynoszącej 5,4 kg. W trakcie używania potrzebne jest zasilanie koła o napięciu 12 V, natomiast brak prądu pozwala wyłącznie na kręcenie koła ze stałym oporem. Jak już wspominaliśmy wcześniej trenażer Kickr jest najcichszym urządzeniem z tej serii. Chcąc osiągnąć efekt całkowitego wyciszenia, należy dobrze wyregulować napęd oraz założyć nowy łańcuch.

Jak wygląda łączność z innymi aplikacjami oraz urządzeniami?

Dzięki łącznikom Bluetooth oraz ANT+ trenażer łączy się z innymi aplikacjami i urządzeniami. Warto zaznaczyć, że trenażer Kickr umożliwia jednocześnie połączenie ze smartfonami oraz sprzętami obsługującymi GPS. Dużym plusem jest możliwość współpracy z produktami pochodzącymi od innych producentów. Sprzęt jest kompatybilny również z kołami ze sztywną osią tzw. hamulce tarczowe. Został odpowiednio zaprojektowany do pracy z Kickr Climb oraz Kickr Headwind, która posiada innowacyjną kontrolę chłodzenia podczas treningów w domu. Połączenie z odpowiednimi urządzeniami daje ogromne możliwości, między innymi kontrolę nad obciążeniem, prędkością, dystansem i mocą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here