Wystarczy porównać sposób działania i funkcjonowania firm przemysłowych w XIX wieku, a na początku wieku XXI, by zrozumieć, że przestawienie „jedynki” w zapisie rzymskim to rewolucja. Automatyzacja przemysłu to dziś podstawa dobrze prosperującej firmy. Ale czy wiesz, jak sprawić, by maszyny pracowały jeszcze wydajniej?

Czym tak naprawdę jest automatyzacja?

            Jeśli nie wiesz, co zrobić, by hale produkcyjne przynosiły więcej zysku, to warto zacząć od tego czym jest automatyzacja maszyn w przemyśle. Przede wszystkim jest to unowocześnianie oprogramowania i zastępowanie pracy ludzkiej, pracą maszynową. Celem jest zwiększony zysk, który osiąga się przez pośrednie cele, a więc przyspieszenie pracy, łatwiejszą kontrolę jakości oraz skuteczniejsze zarzadzanie energią.

Po co nam automatyzacja przemysłowa?

            Zatem to, dlaczego potrzebujemy automatyzacji jest chyba jasne – w prosty sposób zwiększa ona wydajność procesów produkcji, a co za tym idzie, także zyski z niej. Skoro stosowanie serwonapędów, np. serwonapędu od Schneider Electric, stało się dziś naturalne i wydatnie wpływa na przyspieszenie pracy maszyny i jej mniejszą awaryjność, to jasnym jest, że każde kolejne unowocześnienia umożliwią zysk na wyższym poziomie. Choć sama inwestycja w tego rodzaju rozwiązania do najtańszych nie należy.

Nowoczesne maszyny – korzyści

            Korzyści jakie płyną z rozwiązań automatyzacji są bardzo duże. Wspominając chociażby wymieniony wcześniej serwonapęd od Schneider Electric możemy dojść do wniosku, że unowocześnienie przyspiesza produkcje wymiernie, w taki sposób, że możemy z łatwością produkować o 1/3 więcej w tym samym czasie. A to tylko szacunki! Cały czas monitorujemy stan techniczny maszyn i ich precyzję. Redukujemy sposób ich działania, by zmniejszyć zużycie prądu i zapewnić najwyższą jakość produkcji.

            Prostota czasami jest naszym sprzymierzeńcem. Tak jest w przypadku automatyzacji maszyn w przemyśle, gdyż jest ona mało skomplikowana z poziomu obsługi, a w wymierny i widoczny – choćby na koncie – sposób potrafi poprawić warunki produkcyjne firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here