Choć walcowate lub ozdobne świece w szkle wciąż nie tracą na popularności, ich tradycyjny kształt przez niektórych może być odbierany jako nudny i pospolity. Doskonałą alternatywą dla tych standardowych dekoracji będą świece w kształcie kuli, które dzięki swojej nietypowej formie świetnie sprawdzą się w roli ozdoby stołu przy różnorodnych uroczystościach, a także jako funkcjonalny dodatek do domu i mieszkania. To również niebanalny pomysł na prezent, który z pewnością zrobi wrażenie na każdym miłośniku wystroju wnętrz i nie tylko.

Świece kule w różnych kolorach

Świece w kształcie kuli dostępne są w różnych wariantach i kolorach, co ułatwia dobranie ich wyglądu do wnętrza i stylistyki dekoracji. Świece dostępne są w kolorach zarówno stonowanych, jak i bardziej wyrazistych, posiadają wykończenie lakierowane, perłowe lub metaliczne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wśród nich pojawiają się również propozycje wykorzystujące największe trendy dekoracyjne, takie jak odcienie pastelowe czy różowe złoto.

Wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnych pomieszczeń będą lustrzane świece w kształcie kuli w kolorach złotym lub srebrnym. Unikalne wykończenie sprawia, że powierzchnia świec zachowuje się jak lustro, a ze względu na swój kształt wizualnie przypominają one bombki choinkowe. Fani nieco bardziej subtelnego błysku mogą natomiast postawić na świece kule w wariancie metalicznym lub perłowym, które łagodnie odbijają światło.

Kompozycje ze świec w kształcie kuli

Choć już pojedyncze świece w kształcie kuli wyglądają niezwykle interesująco, najlepiej będą się one prezentować w formie kompozycji złożonej z kilku sztuk. Aby dodatkowo urozmaicić wygląd takiego zestawu można połączyć go ze świecami walcowatymi lub długimi. Świece kule dostępne są w różnych rozmiarach, zazwyczaj od 6 do 12 cm średnicy, co pozwala na dużą dowolność w tworzeniu kompozycji. Warto tu dać upust swojej kreatywności, ponieważ świece doskonale będą się prezentować zarówno w przypadku aranżacji jednokolorowych, jak i wykorzystujących dwa lub więcej kolorów.

Tworząc kompozycje ze świec w kształcie kuli należy pamiętać o tym, aby wykorzystać specjalne podstawki, które ochronią powierzchnię przed skapywaniem wosku. W przypadku aranżacji składających się z kilku elementów najlepiej sprawdzą się duże podstawki, mieszczące kilka świec, które dodatkowo wzbogacą daną kompozycję. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że świece w kształcie kuli, choć zazwyczaj wybierane głównie z myślą o ich funkcji dekoracyjnej, wykorzystane są z wysokiej jakości wosku i zapewniają długi czas palenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here