Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że ślub to niezwykle wyjątkowa uroczystość w życiu każdego człowieka. Tak szczególna chwila wymaga równie szczególnej oprawy. Nie będzie niespodzianką fakt, że do celebrowania miłości najlepiej sprawdzi się ciepło świec, które kojarzone z romantyczną atmosferą nada uroczystości weselnej szczególnego klimatu. Dekoracje ślubne przy użyciu świec ozdobnych mogą przyjmować różną formę. O ich wyglądzie decyduje nie tylko koncepcja przyjęcia, ale również upodobania nowożeńców.

Rodzaje świec

Asortyment sklepów oferujących świece ozdobne obfituje w szereg rozmaitych propozycji, dzięki czemu z łatwością jesteśmy w stanie dobrać te, które najlepiej oddadzą klimat uroczystości. Często wybieranym rozwiązaniem jest umieszczanie na stołach świec o różnej wysokości, na specjalnie przeznaczonych tacach i podstawkach. Doskonale w tym zakresie sprawdzą się smukłe, proste świece lub szerokie, określane również mianem pieńkowych. Równie nastrojowy efekt wprowadzą świece ozdobne kule, których bogata różnorodność kolorystyczna zezwoli na swobodny dobór – niemalże pod każdy motyw przewodni przyjęcia. Nie sposób pominąć także niewielkich, prostych, ale jakże romantycznych tealightów, które w połączeniu z efektownymi podstawkami i kwiatowymi kompozycjami, fenomenalnie zaprezentują swój urok.

Dekoracyjna świeca ozdobna i jej nastrojowy klimat

Jest wiele sposobów na wykorzystanie świec. Jednym z nich, niejako dość nowatorskim, jest umieszczenie w paterze pełnej wody specjalnych pływających świeczek w kształcie małych kul. Kolejnym, niemniej interesującym, są świece LED, których niewątpliwie największym atutem jest bezpieczeństwo użytkowania. W dalszej kolejności wymienić należy świece w metalicznych odcieniach, które cieszą się największą popularnością. Srebrne, złote, w odcieniu Rosegold, czyli różowego złota stworzą pełną blasku kompozycję – na przyjęciach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu, jak również tych w klimacie glamour.

Wierny towarzysz każdej świecy

Należy pamiętać, że na nic zdadzą się świece ozdobne, jeśli zabraknie dla nich specjalnej oprawy. Doskonale w tym zakresie sprawdzą się podstawki pod świece, które nie dość, że dodadzą im wysmakowanego efektu to dodatkowo zabezpieczą przed topniejącym woskiem. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się tace lustrzane. Dostępne w kształcie kwadratu, prostokąta czy koła dodadzą wykwintnej elegancji – nawet na najskromniejszym przyjęciu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here