Nadmierna utrata włosów to problem, który dotyczy wielu mężczyzn po 30 roku życia, a nawet młodszych. Coraz częściej łysienie występuje również u kobiet, stanowiąc źródło kompleksów i obniżonej samooceny, gdyż przerzedzone włosy nie prezentują się atrakcyjnie. Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna zna skuteczne metody walki z łysieniem.

Specjaliści stworzyli zabieg Smart Graft dostępny w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Na czym dokładnie polega ta metoda i jakich efektów możemy się spodziewać, decydując się na przeszczep włosów innowacyjną technologią Smart Graft?

Smart Graft – rewolucyjna metoda pozwalająca odzyskać utracone włosy

Najpopularniejsze sposoby na łysienie, z którego korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety w różnym wieku to:

 • mikropigmentacja skóry głowy (czyli tatuaż medyczny za pomocą dobranych kolorystycznie pigmentów, które umieszczane są punktowo pod skórą),
 • przeszczep włosów (omówimy go dokładnie w dalszej części artykułu),
 • systemy włosów (uzupełnianie przerzedzonych miejsc naturalnymi włosami, mocowanymi na taśmie lub za pomocą specjalnego kleju).

Najlepsze efekty gwarantuje bez wątpienia przeszczep włosów metodą Smart Graft, która narodziła się w USA. Jak wygląda ten zabieg? Lekarz specjalista dokonuje transplantacji pojedynczych mieszków włosowych (tzw. mikroprzeszczepy zawierające 1-4 mieszki) z tyłu głowy, a nie całych fragmentów skóry z mieszkami włosowymi, jak jeszcze kilkanaście lat temu i wszczepia je w problematyczne miejsca objęte łysieniem. Dzięki tej precyzyjnej technice, uzyskany efekt jest znacznie bardziej naturalny, a pacjent może cieszyć się gęstymi, równomiernie rozmieszczonymi włosami. Po zabiegu, który trwa standardowo 3-6 godzin, nie pozostają na skórze żadne widoczne, szpecące blizny, dlatego pacjent może bez przeszkód nosić krótką fryzurę. Ważne jest, aby oddać się w ręce wykwalifikowanego specjalisty, który ma duże doświadczenie w pracy tą techniką.

Smart Graft jest to nowoczesna, minimalnie inwazyjna procedura, która nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, ze względu na zastosowanie miejscowego znieczulenia. Okres rekonwalescencji wynosi kilka dni, w tym czasie należy unikać ryzyka otarć skóry głowy. Pierwsze rezultaty będą zauważalne po około 2 miesiącach. Natomiast finalny efekt jest widoczny po okołu roku – tak więc pacjent musi uzbroić się w cierpliwość, jednak dla takich efektów naprawdę warto. 

Poznaj zalety przeszczepu włosów Smart Graft

Jakie są korzyści z poddania się transplantacji włosów metodą Smart Graft? Nowe przeszczepy włosów (ich przeżywalność  wynosi nawet 98%) gwarantują naturalną, bujną fryzurę, likwidując zakola, odmładzając i poprawiając wygląd pacjenta oraz podnosząc jego samopoczucie. Wskazania do procedury zabiegowej to:

 • łysienie androgenowe,
 • łysienie po zabiegach i urazach,
 • łysienie spowodowane stanami zapalnymi skóry,
 • łysienie po napromieniowaniu,
 • ubytki owłosienia brody, rzęs, wąsów oraz brwi,
 • słaba linia zarostu u mężczyzn,
 • znaczne przerzedzenie włosów.

Rewolucyjna terapia Smart Graft jest bezpieczna, trwała, komfortowa dla pacjenta i bardzo efektywna (przeżywalność pobranych cebulek włosów jest kilkukrotnie wyższa, niż w przypadku tradycyjnych metod transplantacyjnych). Cechuje się niską inwazyjnością i bezbolesnością (dzięki użyciu środka o działaniu znieczulającym). 

Jakie są główne przeciwwskazania do reimplantacji włosów Smart Garft?

Jakie czynniki zdrowotne wykluczają pacjenta z możliwości poddania się przeszczepowi włosów technologią Smart Graft? Są to m.in.:

 • aktywne stany zapalne skóry głowy,
 • zaawansowana cukrzyca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • łuszczyca,
 • łysienie plackowate.

Chcesz zwiększyć objętość włosów, pozbyć się problemu łysienia i cieszyć naturalną, gęstą czupryną oraz atrakcyjnym wyglądem na stałe? Poznaj już dziś szczegóły rewelacyjnego zabiegu transplantacji włosów metodą Smart Graft, kluczowe informacje znajdziesz na stronie internetowej https://bienkowscyclinic.pl/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here