Sesja ciążowa to piękna i zdecydowanie niepowtarzalna pamiątka. Decydując się na nią warto jest się najpierw odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać i jak sprawić, by sama sesja była przyjemnością, a nie utrapieniem dla kobiety? Poznaj nasze porady!

Sesja ciążowa – wybierz się na nią w pełni sił

Kobieta w ciąży przechodzi przez różne etapy. W pierwszych miesiącach pojawia się spore zmęczenie, następnie przychodzi czas gdy siły witalne zdecydowanie idą w górę. W ostatnim okresie ciąży znowu w większości przypadków nastaje spadek energii lub po prostu ciężar brzuszka uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Właśnie dlatego doświadczeni fotografowie radzą, by sesja ciążowa odbyła się między 28, a 34 tygodniem ciąży. Właśnie wtedy brzuszek przyszłej mamy jest już ładnie zaokrąglony, a ona czuje się całkiem dobrze. Na pełnię sił będzie miał wpływ nie tylko tydzień ciąży, ale również inne aspekty. Ważne jest, by w przededniu robienia zdjęć kobieta dobrze wypoczęła. Danego dnia powinna zjeść pyszne, pożywne śniadanie, a na samą sesję zabrać butelkę wody, by zaspokoić pragnienie. Złym rozwiązaniem jest jedzenie obfitego posiłku tuż przed zdjęciami, ponieważ wówczas ciężarna może czuć się ciężko i mało komfortowo.

Sesja ciążowa – jaki makijaż i strój?

Makijaż na sesję zdjęciową powinien zostać wykonany w oparciu o zasady fotografii. Mowa tutaj o fakcie, iż zdjęcia nie oddają, a wręcz przeciwnie „zjadają” makijaż. Właśnie dlatego należy go odpowiednio wykonać. Oko powinno zostać podkreślone mocniej niż zazwyczaj, a kontur twarzy musi zostać dobrze zarysowany. Zastosowane kosmetyki powinny matować, a także kamuflować wszelkie niedoskonałości. Problemy z wyborem produktów można zniwelować decydując się na usługi profesjonalnej makijażystki. Bardzo często fotograf będzie mógł polecić osoby, z którymi stale współpracuje i które znają się na makijażu dostosowanym do fotografii. Natomiast jeśli chodzi o strój to warto zabrać ze sobą kilka zestawów garderoby. Da to możliwość stworzenia za jednym razem zdjęć w różnym klimacie. Tym co sprawdzi się zawsze jest: prosta, dopasowana i zarazem dość elegancka suknia, strój sportowy, a także koronkowa bielizna. Opcji jest oczywiście więcej, jednak wybór zawsze powinien leżeć po stronie przyszłej mamy. To ona w porozumieniu z fotografem będzie ustalała klimat sesji, do której zostanie dobrany strój.

Sesja ciążowa – znajdź odpowiedniego fotografa

Mimo iż w internecie spotkać można wiele ofert osób zajmujących się robieniem zdjęć, to o dobrego fotografa jest trudno. Zwłaszcza, że wielu dopisuje do swojej oferty opisywane sesje ciążowe mimo iż nie posiada w tym temacie żadnego doświadczenia. To bardzo ważne by zdecydować się na współpracę z osobą, która nie traktuje takiego zlecenia jako jedno z wielu, a przykłada się do niego z należytą starannością. Więcej w tym temacie można znaleźć tutaj http://noworodkowo.pl/, po kliknięciu, bądź wpisaniu w wyszukiwarkę przykładowo słów sesja ciążowa warszawa.  Dobrym rozwiązaniem jest wybranie fotografa zajmującego się nie tylko kategorią sesja ciążowa, ale również sesja noworodkowa. Dzięki temu będzie się miało pewność, że obje te pamiątki zostaną wykonane tak jak powinny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here