Aby stale rozwijać swój biznes, potrzebne są narzędzia, które ułatwiają organizację pracy. Protective Foam Solutions takie rozwiązania dostarcza swoim klientom. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji, m.in. tablic cieni i wkładów ochronnych do walizek. Powstają one z pianki polietylenowej – charakteryzującą się wysoką wytrzymałością, posiadająca mechaniczne i fizykochemiczne właściwości. Poznaj bliżej firmę i jej usługi dla biznesu.

Pianka PE, czyli pianka polietylenowa. Materiał o wszechstronnym zastosowaniu

Pianka polietylenowa obecna jest w branży opakowań, budowniczej i medycznej. Materiałem, z którego powstaje pianka PE, jest polietylen. Jest on giętki, woskowaty i termoplastyczny. Używany jest, m.in. do wyrobu worków, toreb, opakowań, zakrętek do butelek czy zmywaczy do paznokci. Protective Foam Solutions stosuje go do różnego rodzaju opakowań, np. walizek, w której zazwyczaj transportujemy sprzęt elektroniczny lub inne przedmioty, dbając tym samym o ich bezpieczeństwo. Piankę polietylenową możemy spotkać również w branży transportowej przy zabezpieczaniu sprzętu RTV i AGD lub mebli. Jej właściwości chronią urządzenia przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Właściwości pianki polietylenowej 

Pianka PE nie tylko chroni przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jedną z jej najważniejszych cech jest całkowita odporność na ścieranie. To ją odróżnia od styropianu, który jest bardzo kruchy. Pianka polietylenowa może z powodzeniem zostać użyta ponownie do transportu. Oprócz amortyzacji wstrząsów, chemicznej neutralności i nieprzepuszczalności powietrza, pianka jest odporna na wilgoć, na co są narażone szczególnie transportowane przedmioty. Tym samym zapobiega to powstawaniu pleśni lub grzybów. Ma to duże znaczenie przy cennych przedmiotach, np. dziełach sztuki.

Wkłady piankowe to tablicy cieni i walizek

Protective Foam Solutions tworzy na zamówienie spersonalizowane tablice cieni oraz wkłady do walizek z pianki polietylenowej. Produkty te wykorzystywane są szczególnie w przedsiębiorstwach. Tablica cieni służy do przechowywania i porządkowania narzędzi używanych w zakładzie pracy. Dzięki specjalnemu nacięciu brak jakiekolwiek przedmiotu jest od razu zauważalny. 

Z kolei wkłady do walizek łączą funkcjonalność i estetykę. Jest to gwarancja bezpiecznego przechowywania i transportu cennych przedmiotów. Pianka wypełnia w całości walizkę dla specjalnie przygotowanego projektu. Wypełnienie piankowe niweluje wstrząsy i zapobiega zarysowaniom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here