Ludność naszego kochanego kraju w ciągu ostatnich lat osiągnęła próg około 40 % ludzi z wyższym wykształceniem. Znaczy to że mamy w Polsce bardzo dużo magistrów. Aby dostać jakikolwiek stopień naukowy trzeba wybrać się na studia. Są różnego rodzaju studia, w zależności od tego, co nas najbardziej interesuje. Główny podział uczelni to na: humanistyczne jak i przyrodnicze takie uczelnie to zazwyczaj uniwersytety, uczelnia, która specjalizuje się w dziedzinach ścisłych to politechnika, oraz trzecia grupa to uczelnie rozwijające nasze ciało czy akademie wychowania fizycznego oraz szkoły wojskowe. Niezależnie od wybranej uczelni bądź kierunku każdy student w swojej karierze miał do napisania sprawozdanie.

A cóż to takiego jest to sprawozdanie?

Jest to pisemne przedstawienie przeprowadzonych, zazwyczaj na laboratoriach, czy to stacjonarnych, czy to terenowych, badań, ich przebiegu, wyników oraz wniosków. Sprawozdania są wszelakiego typu, możemy opisać: zjawiska fizyczne, symulacje układów elektronicznych, przebieg pewnych reakcji chemicznych, wpływ substancji na komórki wirusa. Przykładów można by mnożyć w nieskończoność.

Zapytasz, jak napisać sprawozdanie na 5.5?

Już tłumaczę. Dobre sprawozdanie powinno być przede wszystkim podpisane, bo kto dostanie pochwałę i dobrą ocenę jak się nie podpiszemy? Podpis oraz tytuł laboratoriów powinien być zawarty na pierwszej stronie sprawozdania. Na drugiej stronie musimy opisać co było celem ćwiczenia, można też w kilku zdaniach przedstawić wstęp teoretyczny do danego ćwiczenia, jednak nie jest to konieczny warunek. Następną rzeczą jaka na czeka jest przebieg badań. W tych punktach musimy bardzo szczegółowo opisać co robiliśmy w ćwiczeniu oraz jakie były wyniki naszej pracy, czyli dane. Dane które uzyskamy najlepiej wpisać chronologicznie do specjalnie do tego przegotowanej wcześniej tabeli. Nie możemy pominąć żadnej czynności, ponieważ prowadzący dane zajęcia od razu to zauważy i nie skończy się to dla nas dobrze. Ostatnią ale za to najważniejszą rzeczą jaką musimy zrobić to napisać wnioski. Wnioski muszą być zwięzłe i konkretne, nie ma miejsca na lanie wody. Trzeba je odpowiednio wyjustować. Możemy poprzeć nasze wnioski np. wykresem opartym od opierającym się na otrzymanych danych.

Jeśli nie wiedziałeś jak napisać sprawozdanie to myślę, że rozwiałem Twoje wszelkie wątpliwości.

zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here