Pandemiczne obostrzenia wielu z nas pozbawiły możliwości zagranicznych wojaży. Jak głosi jednak znane polskie przysłowie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mamy bowiem szerokie możliwości odkrycia mało znanych zakątków naszego kraju. Jednym z miejsc wartych odkrycia i eksploracji jest Ustroń, piękne miasteczko położone na stokach Beskidu Śląskiego.

Ustroń atrakcje turystyczne

Ustroń to prawdziwy klejnot w koronie Beskidów. Oprócz pięknych pejzaży roztaczających się z tego miasta i bliskości popularnych szczytów takich jak Czantoria Wielka czy Równica miasto posiada szereg innych atutów w kategorii atrakcje ustroń. Bez wątpienia należą do nich ośrodki narciarskie. Zimą miasteczko staje się narciarską stolicą Śląska. Wśród infrastruktury narciarskiej wyróżniają się dwie kolejki linowe, w tym wyciąg krzesełkowy będący rokrocznie hitem.

Narciarstwo to nie jedyny sport, jaki można uprawiać w Ustroniu. Ustroń atrakcje to także rozwinięta infrastruktura piesza, na którą składa się kilka szlaków górskich oraz rowerowa, między innymi siedem profesjonalnie wytyczonych tras rowerowych wkomponowanych w malowniczy górski pejzaż. Ustroń posiada też pełną gamę boisk sportowych, na których trenuje lokalny klub sportowy.

Zdrowotne atrakcje ustroń

Nie można pominąć faktu, iż Ustroń to znane i dość popularne uzdrowisko. Pobyt tutaj ma zbawienny wpływ na leczenie schorzeń reumatycznych oraz pomaga w ogólnym wzmocnieniu organizmu. Obecnie uzdrowisko prowadzi także rehabilitację przywracającą zdrowie po przejściu wirusa Covid-19. W ofercie ośrodka znajdziemy nie tylko pensjonaty, bary czy siłownie, ale też między innymi sale odnowy biologicznej, pijalnie wody czy domy zdrojowe.

Ciekawym punktem na mapie omawianej miejscowości jest Leśny Park Niespodzianek. Jest to nietypowe miejsce, zaadaptowano bowiem obszar naturalnego lasu bukowego na ośrodek o przeznaczeniu rekreacyjno-edukacyjnym. Dziko żyjące muflony, dziki czy sarny biegają pomiędzy wytyczonymi ścieżkami edukacyjnymi będąc prawdziwą atrakcją szczególnie dla najmłodszych turystów. Ciekawe dla dzieci są też ścieżki bajkowe gdzie można spotkać postaci z filmów animowanych i oddać się zabawom na bajkowym placu zabaw. Ustroń atrakcje turystyczne ma naprawdę bogate warto więc przybyć tu i samemu odkryć ten malowniczy ośrodek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here