Jeszcze jakiś czas temu bardzo mocno wierzyłem w słowa, że jeśli nie masz Facebooka, to nie istniejesz. Coś w tym rzeczywiście jest. Ogólnie wszystkie portale społecznościowe dają ludziom poczucie kontroli np. tego, co się dzieje u ich znajomych lub nawet u ulubionej gwiazdy. Założyłem konto, kiedy na kilka miesięcy kontuzja nogi wykluczyła mnie nieco z codziennego życia, spotykania się ze znajomymi, chodzenia do pracy. Oczywiście, spotykałem się z ludźmi, jednakże nieco rzadziej, niestety przez kilka tygodni miałem gips i częściej spędzałem czas w czterech ścianach. Początkowo byłem zadziwiony ogromem informacji, które do mnie docierały. Na fb „spotkałem” dawnych znajomych z podstawówki, liceum. Przeglądałem ich zdjęcia i czułem się tak, jak by kontakt z nimi nigdy się nie urwał. To jest chyba jedyna zaleta Facebooka, którą dziś dostrzegam. Niestety okazuje się, że takie portale potrafią skutecznie uzależniać. Był taki czas, że na sprawdzanie, przeglądanie fb traciłem po kilka godzin dziennie. W końcu powiedziałem dość i podjąłem decyzję o usunięciu mojego konta. Też masz już dość, tak jak ja? Powiem ci, jak usunąć konto na fb i uwolnić się w końcu od niego.
Pamiętaj, że jeśli usuniesz swoje konto,to nie będziesz już mógł odzyskać danych z niego. Dlatego najlepiej przed zrobieniem tego, pobierz kopię swoich informacji. Należy wejść w , a następnie kliknąć opcję . Wejdź w , później kliknij . Portal zażąda podania hasła, a po jego wprowadzeniu kliknij i na koniec . Jeśli jednak decyzja o usunięciu konta została podjęta przez ciebie pochopnie, możesz anulować ten proces. Przez 30 dni istnieje taka możliwość. Wystarczy zalogować się na swoje konto i kliknąć opcję .
Pamiętajmy, że wszystko jest dla ludzi, portale społecznościowe też. Jednakże mam wrażenie, że to wszystko idzie w złym kierunku. Ja usunąłem fb, bo niestety stałem się od niego uzależniony. Jedynym ratunkiem dla mnie było całkowite odseparowanie od niego. Nauczmy się korzystać z tych portali z głową, tak by nie szkodzić normalnym relacjom w rzeczywistym świecie.

tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here