Francja to synonim luksusu, dobrego stylu i jakości. Od wieków francuski styl króluje, zarówno w modzie, stylizacji pomieszczeń, jak i na ulicach. Marki francuskich samochodów są od lat cenione przez kierowców. Uwagę zwraca ich niezawodność, użyteczny design i ładny wygląd. Chcesz zamówić auto z Francji? Poniżej przewodnik po popularnych markach aut prosto spod wieży Eifflea.

Marki francuskich samochodów

Marki francuskich aut noszą nazwy, które bywają trudne do napisania lub wymówienia dla wielu Polaków. Niemniej jednak są bardzo charakterystyczne. Miłośnicy motoryzacji mówiąc o francuskich samochodach zazwyczaj, mają na myśli jedną z czterech poniższych marek:

  • Renault
  • Peugeot
  • Citroën
  • Bugatti

Samochody tych marek są dostępne w różnych przedziałach finansowych. Jednak wiele osób może sobie pozwolić także na tanie auto z Francji. Które z tych samochodów są szczególnie warte uwagi? Czy charakteryzują się poszczególne marki? Sprawdź ofertę https://carforfriend.pl/, a my wyjaśniamy w dalszej części tekstu.

Renault

To najstarsza francuska marka samochodów. Renault swoją nazwę nosi od nazwiska założycieli – braci Renault, którzy stworzyli markę w 1899 roku. Marka ma w swoim portfolio kilka wyjątkowych aut, które można często spotkać na drogach, także w Polsce. Do najpopularniejszych modeli Renault należy model Renault Clio – mały, zwinny samochód produkowany od 1990 roku. Oprócz tego średniej wielkości samochód Renault Megane, który występował w kilku wersjach nadwozia. Jedną z ciekawszych stylistyk ma kolejny mocny model: Renault Captur – to mini SUV, który cechuje się wygodną przestrzenią wewnątrz.

Peugeot

Firma Peugeot swoimi początkami sięga również do XIX wieku. Pierwszy samochód z silnikiem Daimlera firma wyprodukowała w 1891 roku. W segmencie małych samochodów oraz aut typowo miejskich ta marka nie ma sobie równych. Do najpopularniejszych modeli Peugeota należy Peugeot 208, który jest niewielkich wymiarów samochodem miejskim. Oprócz tego model 308, który jest przestronnym, ale wciąż mały autem w klasie Golfa. Z kolei, jeśli chodzi o SUV to tutaj warto wspomnień Peugeota 3008.

Citroën

Do stajni Peugeota należy obecnie także kolejna z najstarszych francuskich marek: Citroën. Została ona założona w 1919 roku przez André Citroëna. Marka szybko stała się znana dzięki zaawansowanym technicznie rozwiązaniom. Firma w latach 30. należała do grupy Michelin, zaś od lat 70. należy do Peugeota. Do najpopularniejszych modeli marki należą obecnie: Citroën C5, Citroën Berlingo czy Citroën Picasso.

Bugatti

Ta włosko brzmiąca marka jest producentem jednych z najszybszych aut na świecie. Obecnie marka należy do niemieckiego Volkswagena, ale produkcja poszczególnych elementów odbywa się we Francji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here