Dla kobiet wygląd jest bardzo ważny, dlatego tak bardzo poświęcamy czas i energię na pielęgnację naszej cery i makijaż. Powinnyśmy kochać siebie i w pełni akceptować. Tylko wtedy będziemy szczęśliwe. Nawet jeśli mamy świadomość swoich mankamentów, trzeba wiedzieć, że nie ma ludzi idealnych, a nawet jeśli czyjaś uroda wydaje nam się doskonała, ta osoba ma pewne kompleksy, których my po prostu nie zauważamy.

Sporo kobiet lubi swoje oczy czy usta, albo są zadowolone z wyraźnie zaznaczonych kości policzkowych, ale grono kobiet nie lubi swojego nosa, uważają że jest za duży i gdyby tylko miały środki, wykonałyby operację plastyczną, która polega na jego zmniejszeniu.

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Może wynosić około 5000 zł, ale jest to bardzo poglądowa stawka. Jeśli myślimy poważnie o takim zabiegu, trzeba zrobić niezbędny rekonesans. Konieczne jest udanie sie do kliniki, która specjalizuje się w wykonywaniu takich zabiegów. Warto wcześniej poczytać opinie o tych miejscach w internecie. Takie opinie i doświadczenia innych pacjentek, które miały podobny problem mogą okazać się pomocne.

Jeśli pojedziemy na konsultację, lekarz przeprowadzi z nami wywiad, może się okazać, że nie podejmie się zabiegu, ponieważ uzna, że problem jest w naszej głowie. Czasem wyolbrzymiamy problemy,a zgodnie z etyką zawodową, lekarz ma obowiązek nas uświadomić i nie ingerować w wygląd ciała, które wygląda dobrze. Tak, to wygląda w teorii, ale prawda jest również taka, że lekarz powinien słuchać pacjentek i może sie okazać, że kobieta przekonana o swoim problemie, czyli dużym nosie, znajdzie lekarza, który podejmie sie operacji.

Warto zastanowić się czy naprawdę tego chcemy, czy nie działamy pod presją albo tylko po to, żeby się komuś przypodobać. Jeśli się nie podobamy komuś z wyglądu i chce nas zmienić, nie jest to osoba dla nas. Nie na tym polega miłość.

Czasami operacje nosa są wskazane, ze względu na problemy z przegrodami i utrudnione oddychanie.

pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here