Niezawodne przechowywanie ługu sodowego. Jak robić to dobrze?

0
208

Ług sodowy jest substancją żrącą, która wymaga odpowiedniego przechowywania. Może być to o tyle problematyczne, że jest on wykorzystywany w wielu różnych zakładach produkcyjnych, które muszą w tym celu postawić na zbiorniki NaOH. Pora przyjrzeć się nieco bliżej przechowywaniu tego typu substancji.

Na polskim rynku można znaleźć firmy, które specjalizują się w produkcji zbiorników chemoodpornych. Szalenie ważne jest to, że muszą one spełniać określone normy. Właśnie dlatego tego typu firmy często zajmują się świadczeniem kompleksowych usług od A do Z. To oznacza, że nie tylko produkują oni zbiorniki na ług sodowy, ale również je projektują, montują, a później także serwisują. Jest to niezwykle wąska branża, która wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu zbiorników chemoodpornych.

Przechowywanie ługu sodowego przede wszystkim musi być bezpieczne

Zakłady produkcyjne często magazynują ług o dość wysokim stężeniu, co sprawia, że jest on bardzo żrący. Właśnie dlatego wybierając odpowiednie sposób magazynowania, należy wziąć pod uwagę to, że zbiorniki NaOH przede wszystkim muszą być szczelne. Konstrukcja powinna być hermetyczna oraz wyposażona w niezbędną wykładzinę chemoodporną. Oczywiście tworzywa, z których zostanie wykonany zbiornik powinny wyróżniać się bardzo wysoką odpornością, a zatem muszą być wykonane z bardzo odpornych tworzyw, które zagwarantują długą żywotność zbiornika. To jednak nie wszystko, ponieważ kluczowa jest także odpowiednia temperatura przechowywanej substancji. Właśnie dlatego zbiorniki na ług sodowy muszą pozwolić na utrzymywanie w środku odpowiedniej temperatury. W tym przypadku ważna jest oczywiście również odpowiednie zabezpieczenie przed wyciekiem, który mógłby pojawić się na skutek uszkodzenia zbiornika.

Gdzie kupić zbiorniki NaOH?

W tym przypadku przede wszystkim kluczowe jest to, aby wybrać firmę, która posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Specjaliści powinni zająć się realizacją zamówienia kompleksowo. Nie mogą oni bowiem pozostawić klienta bez wsparcia również po wykonaniu projektu oraz samego zbiornika. W całym procesie ważny jest również odpowiedni montaż całości. Powinien on zostać przeprowadzony w pełni profesjonalnie, tak aby zbiornik nie uległ uszkodzeniu. Oczywiście zbiorniki na ług sodowy należy serwisować, tak aby zachowały one swoje zdolności. Właśnie dlatego kluczowe jest to, aby zakład produkcyjny przede wszystkim podjął współpracę z firmą godną zaufania. Najlepszych specjalistów w tej branży można znaleźć w firmie Amargo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here