Aby zamontować oprawy oświetleniowe wpuszczane, należy wcześniej wykonać konstrukcję sufitu podwieszanego. Gdy jednak nie mamy takiej możliwości, jest jeszcze jedna opcja – oprawy natynkowe.

Oprawy oświetleniowe coraz częściej stosowane są jako główne źródło światła w różnych wnętrzach – salonach, kuchniach, sypialniach, łazienkach czy na korytarzach. Nie rzucają się w oczy, dobrze komponują się z różnymi stylami, są również przystępne cenowo.

Najczęściej oprawy oświetleniowe montowane są jako wpuszczane (podtynkowe), czyli są wtedy zlicowane z sufitem. Aby było to możliwe, stosuje się konstrukcje sufitów podwieszanych, do których stosuje się płyty kartonowo-gipsowe. Można stworzyć z nich równy i gładki sufit albo też nadać mu bardziej fantazyjny wygląd.

Jednak nie zawsze wykonanie sufitu podwieszanego jest możliwe. Wtedy, gdy nie wchodzi on w grę, nie trzeba rezygnować z montażu opraw oświetleniowych. Alternatywnym rozwiązaniem w tym przypadku są oprawy oświetleniowe natynkowe.

Natynkowe oprawy oświetleniowe różnią się swoją konstrukcją od opraw wpuszczanych, ale mają podobny cel – pozwalają na jasne oświetlenie przestrzeni i same w sobie mogą również pełnić rolę dekoracyjną. Montowane są do sufitu jak zwykła lampa i są wykończone oczkiem z żarówką LED lub halogenową.

Znajdziemy je obecnie w asortymencie wielu producentów, na przykład dostępne są także lampy Philips o takiej konstrukcji.

Oprawy natynkowe możemy kupić w różnych wariantach. Mogą posiadać jedno, dwa, trzy lub nawet cztery oczka w zależności od wybranego modelu. W sklepach znajdziemy też oprawy natynkowe z regulowanymi oczkami – wówczas można nakierować snop światła w dowolnym kierunku.

Do wyboru mamy także oprawy oświetleniowe natynkowe przeznaczone specjalnie do łazienek i innych miejsc o podwyższanym poziomie wilgotności. Dzięki swojej szczelnej konstrukcji zapewniają maksymalne bezpieczeństwo użytkowania.

Natynkowe oprawy oświetleniowe, w tym również lampy Philips, możemy obecnie zakupić w wielu sklepach – także w tych internetowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here